Skanzen Jahodnícke háje, Múzeum slovenskej dediny

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Martin, Martin

Největší národopisná expozice v přírodě na Slovensku, v Jahodníckych hájoch pri Martine. Návrhy osobností, kteří žijí na venkově, žijí a žijí na území Slovenska v období druhé poloviny 19. a minulého století. - z Oravy, Liptova, Kysúc-Podjavorníku a do regionu Turiec, kteří již nejsou vyčerpáni. V areáli skanzenu / múzea sa na ploche 15,5 ha najdete 143 objektů obytného, ​​rodinného, ​​technického, společenského a sakrálního charakteru a části z nich je interiérovo zařízená a dostupná i návštěvník.

Kromě prohlídky skanzenu, takže je možné se dostat do prostoru, kde se dá občerstvit nebo pronajmout si prostory v krčmě z Oravské Polhory, zúčastnit se rímsko-katolických jako aj evanjelických sv. omší během programových podujatí Národopisného roka. Hledáme i na prodej suvenýrů, pohlednic, odborných publikací a ľudových-uměleckých výrobků, tvůrčích dielen pro kontrolu škol a také na kontrolu tradičních výrobních techniků a materiálov.

Výklad a prehliadka s průvodcem trva cca 1,5 hod. a skanzen je otvorený celoročne (kromě pondelka v mimosezóne). K múzeu automatické automaty z centra obce přes Jesenskú ulicu, směr Turčianske Teplice (resp. Banská Bystrica) podle směrovacích tras tabúľ.Nejčastější otázky o atrakci Skanzen Jahodnícke háje, Múzeum slovenskej dediny

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.