Turistický region
Malá Fatra, Turiec, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Martinské hole, Turčianska kotlina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Skanzen Jahodnícke háje, Múzeum slovenskej dediny

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Martin, Martin
Oblíbené

Největší národopisná expozice v přírodě na Slovensku, v Jahodníckych hájoch pri Martine. Návrhy osobností, kteří žijí na venkově, žijí a žijí na území Slovenska v období druhé poloviny 19. a minulého století. - z Oravy, Liptova, Kysúc-Podjavorníku a do regionu Turiec, kteří již nejsou vyčerpáni. V areáli skanzenu / múzea sa na ploche 15,5 ha najdete 143 objektů obytného, ​​rodinného, ​​technického, společenského a sakrálního charakteru a části z nich je interiérovo zařízená a dostupná i návštěvník.

Kromě prohlídky skanzenu, takže je možné se dostat do prostoru, kde se dá občerstvit nebo pronajmout si prostory v krčmě z Oravské Polhory, zúčastnit se rímsko-katolických jako aj evanjelických sv. omší během programových podujatí Národopisného roka. Hledáme i na prodej suvenýrů, pohlednic, odborných publikací a ľudových-uměleckých výrobků, tvůrčích dielen pro kontrolu škol a také na kontrolu tradičních výrobních techniků a materiálov.

Výklad a prehliadka s průvodcem trva cca 1,5 hod. a skanzen je otvorený celoročne (kromě pondelka v mimosezóne). K múzeu automatické automaty z centra obce přes Jesenskú ulicu, směr Turčianske Teplice (resp. Banská Bystrica) podle směrovacích tras tabúľ.Nejčastější otázky o atrakci Skanzen Jahodnícke háje, Múzeum slovenskej dediny

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.