Turistický region
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Skicentrum Lopušná dolina, Lučivná

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Svit
Oblíbené

Ski areál zahrnuje tři střediska: Lopušná dolina Skitatry (nadmořská výška: 784 - 1024 m.n.m.), Lopušná dolina Skichem (nadmořská výška: 750 - 930 m.n.m.) a Snowpark Lučivná (nadmořská výška: 746 - 856 m.n.m.). Lyžařské střediska mají velmi výhodnou polohu, leží jen 11 km od Popradu a 3 km od Svitu a milovníkům sjezdového lyžování nabízejí kvalitní svahy vhodné pro zkušenější, ale i pro začínající lyžaře.

V lyžařském středisku Skitatry jsou k dispozici tři sjezdovky s délkou 1100, 750 a 150 m a převýšením 240 m. Přepravu osob zajišťuje lyžařský vlek typu Tatrapoma H 130 s kapacitou 900 osob / h, pro děti a začínající lyžaře lyžařský vlek typu Tatrapoma S s kapacitou 300 osob / h. Skichem nabízí lyžařům dvě sjezdovky s délkou 800 a 719 m s několika vleky s celkovou přepravní kapacitou 2500 osob / h. Ve středisku je vybudováno i osvětlení, které umožňuje lyžovačku i během pozdních večerních hodin. Sjezdové tratě v ski areálu Skichem jsou kategorizovány jako lehké a středně náročné. V snowparku Lučivná jsou malým i velkým návštěvníkům k dispozici 4 lyžařské vleky, 1,5 km lyžařských a 3 km běžeckých tratí a také snowtubingová dráha nebo kolotoč na svahu.

Sněhová pokrývka je zajišťována ve střediscích i technickým zasněžováním a svahy jsou pravidelně upravovány sněžnou pásovou technikou. Výhodou všech tří středisek je dobrá dostupnost od hlavních silničních komunikací, cenově přístupné přepravní lístky, a hlavně kvalitně upravené sjezdové tratě. Spolu je pro návštěvníky k dispozici 14 vleků, sjezdové tratě v délce 6400 m a upravené běžecké tratě před vstupem do doliny. Střediska poskytují řadu služeb pro návštěvníky všech věkových kategorii. Součástí areálu lyžařských středisek jsou lyžařská a snowboardingové škola, půjčovna sportovních potřeb a ski servis, restaurace, bufety s rychlým občerstvením, hlídané parkoviště, přírodní ledová plocha a ubytování přímo u sjezdovky. Pro více informací viz skitatry.sksvitlopusnadolina.sksnowpark.sk.


Nejčastější otázky o atrakci Skicentrum Lopušná dolina, Lučivná

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3