Turistický region
Stredné Slovensko, Veľká Fatra, Banskobystrický kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

SKI Park Snow Donovaly

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Bystrica, Donovaly
Oblíbené

Nadmořská výška: 900 - 1361 m.n.m.

Lyžařské středisko se nachází v obci Donovaly, jen 25 km od města Banská Bystrica. Nabízí 11 km dlouhé sjezdovky, které jsou soustředěny do dvou areálů, Záhradište (vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře) a Nová hoľa (sjezdovky pro středně pokročilé a pokročilé lyžaře). Moderní přepravní zařízení střediska zaručují rychlost a pohodlnost, dominantou lokality jsou kombinovaná 6-sedačková lanovka s 8-místní kabinou Telemix Nová hoľa, 4-sedačku Buly Expres Záhradište, jakož i dalších 14 vleků s celkovou kapacitou až 14 100 lyžařů za hodinu. K dispozici je také vlek Mišúty s modrou sjezdovkou, která se nachází v blízkosti parkoviště.

V části Mistríky, mezi dvěma lyžařskými svahy Nová Hoľa a Záhradište, se na na ploše 10.000 m2 nachází i největší dětský Fun Park ve střední Evropě. K dispozici je 9 posuvných pásů, kolotoč i zkušení lektoři. V areálu střediska je samozřejmostí půjčovna lyží a snowboardů, lyžařská a snowboardová škola, která vychází vstříc začátečníkům a samozřejmě i tím, co si chtějí svůj styl vylepšit. K dispozici jsou dále dva běžecké okruhy v celkové délce 18,4 km v okolí Polianky a bažiny a trasa z Donoval až na Majerovou. Jsou připravovány vždy před víkendem pro bruslařský styl. Na svahu Záhradište je možné i večerní lyžování při umělém osvětlení. K dispozici je 4-sedačková lanovka Buly Expres, vlek P2 a tři sjezdovky s celkovou délkou 2 km.

Skvělé jídlo po celodenním lyžování jistě padne vhod a můžete si jej vychutnat v jedné z restaurací střediska, například v restauraci Koliba Goral s kapacitou až 90 míst.

Otevírací dobu a ceník vstupů naleznete ZDE. Zakoupit si lyžařský lístek je možné i z pohodlí domova ještě před vycestováním do střediska. Předpokladem zakoupení přímo přes počítač nebo mobilní telefon je, že budete mít doma čipovou kartu. Pro více info viz ZDE.Nejčastější otázky o atrakci SKI Park Snow Donovaly

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3