SKI Park Snow Donovaly

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Bystrica, Donovaly

Nadmořská výška: 900 - 1361 m.n.m.

Lyžařské středisko se nachází v obci Donovaly, jen 25 km od města Banská Bystrica. Nabízí 11 km dlouhé sjezdovky, které jsou soustředěny do dvou areálů, Záhradište (vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře) a Nová hoľa (sjezdovky pro středně pokročilé a pokročilé lyžaře). Moderní přepravní zařízení střediska zaručují rychlost a pohodlnost, dominantou lokality jsou kombinovaná 6-sedačková lanovka s 8-místní kabinou Telemix Nová hoľa, 4-sedačku Buly Expres Záhradište, jakož i dalších 14 vleků s celkovou kapacitou až 14 100 lyžařů za hodinu. K dispozici je také vlek Mišúty s modrou sjezdovkou, která se nachází v blízkosti parkoviště.

V části Mistríky, mezi dvěma lyžařskými svahy Nová Hoľa a Záhradište, se na na ploše 10.000 m2 nachází i největší dětský Fun Park ve střední Evropě. K dispozici je 9 posuvných pásů, kolotoč i zkušení lektoři. V areálu střediska je samozřejmostí půjčovna lyží a snowboardů, lyžařská a snowboardová škola, která vychází vstříc začátečníkům a samozřejmě i tím, co si chtějí svůj styl vylepšit. K dispozici jsou dále dva běžecké okruhy v celkové délce 18,4 km v okolí Polianky a bažiny a trasa z Donoval až na Majerovou. Jsou připravovány vždy před víkendem pro bruslařský styl. Na svahu Záhradište je možné i večerní lyžování při umělém osvětlení. K dispozici je 4-sedačková lanovka Buly Expres, vlek P2 a tři sjezdovky s celkovou délkou 2 km.

Skvělé jídlo po celodenním lyžování jistě padne vhod a můžete si jej vychutnat v jedné z restaurací střediska, například v restauraci Koliba Goral s kapacitou až 90 míst.

Otevírací dobu a ceník vstupů naleznete ZDE. Zakoupit si lyžařský lístek je možné i z pohodlí domova ještě před vycestováním do střediska. Předpokladem zakoupení přímo přes počítač nebo mobilní telefon je, že budete mít doma čipovou kartu. Pro více info viz ZDE.Nejčastější otázky o atrakci SKI Park Snow Donovaly

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3