Turistický region
Nízke Tatry, Jasná, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovská Mara, Chopok Sever, Chopok
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Slovenské muzeum ochrany přírody a jeskyňářství

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Liptovský Mikuláš
Oblíbené

Muzeum se nachází v Liptovském Mikuláši a sídlí v historické budově bývalého jezuitského kláštera. Patří mezi moderní, interaktivní muzejní pracoviště s jedinečnou specializací v rámci Slovenska doplněnou o oblast územní i druhové ochrany a je jediné specializované muzeum svého druhu na Slovensku.

Interaktivní prohlídka je realizována zábavnou formou a návštěvníci muzea se mohou podívat do medvědího doupěte, poslechnout si zvuky přírody a zvířat nebo vyzkoušet plazení v jeskyni. Na ploše přibližně 1400 m2 je možné vidět vzácné exponáty jako je např. kostra jeskynního lva, která patří mezi největší v Evropě, pravěká kultovní maska ​​nebo model meteoritu. Muzeum nabízí také ukázku volnočasových a hospodářských aktivit člověka ve vysokých horách, historii turistiky, horolezectví, lyžařství, skialpinismu, ale i činnost Horské záchranné služby a střediska lavinové prevence.

Nad budovou muzea je postavena rozhledna, která nabízí unikátní výhled na panorama města a jeho okolí, na Západní Tatry, Nízké Tatry, Velkou Fatru a Chočské vrchy..Nejčastější otázky o atrakci Slovenské muzeum ochrany přírody a jeskyňářství

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3