Turistický region
Malá Fatra, Turiec, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Martinské hole, Turčianska kotlina, Valčianska dolina

Snowland Valčianska dolina

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Martin, Valča

Sportovně-rekreační středisko nacházející se na úpatí Lúčanské části pohoří Malá Fatra ve Valčianské dolině, cca 12,5 km od města Martin. V zimě je středisko zaměřené na lyžování s vysokou úrovní doplňkových služeb se 4-sedačkovou lanovkou s přepravní kapacitou 2000 osob za hodinu a 6 lyžařských vleků s celkovou kapacitou 5700 osob za hodinu. K dispozici je 8 sjezdovek s celkovou délkou 5600 m a pro děti a začínající lyžaře minivlek s lyžařskou a snowboardovou školou, Yeti Park s dětským vlekem, dopravním pásem a různými zábavnými doplňky. Umělé osvětlení umožňuje lyžování či snowboardování i ve večerních hodinách. V okolí střediska se nacházejí také běžecké tratě v celkové délce 12 km.

Součástí areálu střediska je stylová restaurace Humno, restaurace Hunt, Ski bar s krbem, bufety a různé doplňkové služby jako Ski servis, 3 lyžařské a snowboardové školy, turisticko-informační kancelář a půjčovna sportovních potřeb.

V létě jsou v středisku návštěvníkům k dispozici dětské hřiště s velkou pirátskou lodí, bungee trampolíny, nafukovací šmýkací a skákací hrad, dětský kolotoč, klasické trampolíny, půjčovna kol, terénních koloběžek (skikolá), kolečkových bruslí, paintball, stolní tenis, kulečník, multifunkční hřiště - tenis, minifotbal, volejbal, rybolov a člunkování na jezeře a odpočinková zóna s ohnisky a přenosným grilem. Na golfovém odpališti s 9 jamkami je připraven golfový driving range a putting green. Nádherné prostředí Valčianské doliny přeje i turistům nakolik se zde nachází několik turistických stezek a cykloturistických tras. Celou dolinou prochází modro-značený chodník z válců na sedlo Maríková, který dále pokračuje do Kunerad.

Středisko nabízí pro návštěvníky i bohatý společenský program a možnost uspořádání různých společenských akcí s velkým počtem účastníků (vyhrazení části svahů, gastronomické služby, ubytování). Aktuálni ceníky služeb.Nejčastější otázky o atrakci Snowland Valčianska dolina

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3