Turistický region
Malá Fatra, Turiec, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Martinské hole, Turčianska kotlina, Valčianska dolina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Snowland Valčianska dolina

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Martin, Valča
Oblíbené

Sportovně-rekreační středisko nacházející se na úpatí Lúčanské části pohoří Malá Fatra ve Valčianské dolině, cca 12,5 km od města Martin. V zimě je středisko zaměřené na lyžování s vysokou úrovní doplňkových služeb se 4-sedačkovou lanovkou s přepravní kapacitou 2000 osob za hodinu a 6 lyžařských vleků s celkovou kapacitou 5700 osob za hodinu. K dispozici je 8 sjezdovek s celkovou délkou 5600 m a pro děti a začínající lyžaře minivlek s lyžařskou a snowboardovou školou, Yeti Park s dětským vlekem, dopravním pásem a různými zábavnými doplňky. Umělé osvětlení umožňuje lyžování či snowboardování i ve večerních hodinách. V okolí střediska se nacházejí také běžecké tratě v celkové délce 12 km.

Součástí areálu střediska je stylová restaurace Humno, restaurace Hunt, Ski bar s krbem, bufety a různé doplňkové služby jako Ski servis, 3 lyžařské a snowboardové školy, turisticko-informační kancelář a půjčovna sportovních potřeb.

V létě jsou v středisku návštěvníkům k dispozici dětské hřiště s velkou pirátskou lodí, bungee trampolíny, nafukovací šmýkací a skákací hrad, dětský kolotoč, klasické trampolíny, půjčovna kol, terénních koloběžek (skikolá), kolečkových bruslí, paintball, stolní tenis, kulečník, multifunkční hřiště - tenis, minifotbal, volejbal, rybolov a člunkování na jezeře a odpočinková zóna s ohnisky a přenosným grilem. Na golfovém odpališti s 9 jamkami je připraven golfový driving range a putting green. Nádherné prostředí Valčianské doliny přeje i turistům nakolik se zde nachází několik turistických stezek a cykloturistických tras. Celou dolinou prochází modro-značený chodník z válců na sedlo Maríková, který dále pokračuje do Kunerad.

Středisko nabízí pro návštěvníky i bohatý společenský program a možnost uspořádání různých společenských akcí s velkým počtem účastníků (vyhrazení části svahů, gastronomické služby, ubytování). Aktuálni ceníky služeb.Nejčastější otázky o atrakci Snowland Valčianska dolina

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3