Snowparadise Veľká Rača

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Čadca, Oščadnica

Nadmořská výška: 640 - 1050 m.n.m.

Středisko v Oščadnici na Kysucích, v Kysuckých Beskydech, nedaleko hranic s Českem a Polskem. Lyžařské středisko Snowparadise patří k největším ski areálem na Slovensku. Sjezdovky areálu se sbíhají z hřebene do třech různých, navzájem propojených dolin. Lyžuje se v lokalitách Dedovka, Marguška a Lalíky na více než 14,5 km dlouhých, pravidelně upravovaných lyžařských svahů (zasněžuje se i umělým technickým sněhem) vhodných pro začátečníky, mírně pokročilé lyžaře i lyžařských expertů (7 modrých s lehkou náročností, 5 středně těžkých červených a 2 černé). Večerní lyžování je možné na sjezdovkách Košariská I (lehká, délka 1300 m) a Košariská II (středně těžká, délka 1400 m). Přepravu k sjezdovkám zajišťuje 4-sedačková lanová dráha v Dedovke.

Pro milovníky běžeckého lyžování jsou zde neupravované běžecké trasy, Stopa zdraví v délce 1, 3 a 5 km od vrcholové stanice sedačkové lanovky v Dedovke. Středisko poskytuje komplexní služby a návštěvníkům jsou k dispozici lyžařská škola a dětská lyžařská školka, ski servis a půjčovna lyží a snowboardů, prodejny sportovních potřeb, úschovna a nechybí ani bufety s rychlým občerstvením.

Do lyžiaského areálu jezdí i skibus a tak se lze dostat na svahy pohodlně a bez starostí s parkováním na přeplněných parkovištích ve středisku, které jsou však bezplatné. Autobusová zastávka se nachází také přímo u lanové dráze v lokalitě Dedovka a má název "Oščadnica Dedovka Velká Rača". Vhodné autobusové spojení si můžete prohlédnout například na: https://cp.hnonline.sk/bus/spojenie/

Na Velké Rači si je však možné užít úžasnou dovolenou nejen v zimě na lyžích, ale i během letních dnů. V létě jsou pro návštěvníkům k dispozici lanovka Dedovka, bobová dráha, rozhledna Dedovka, bike park, horské koloběžky, X-jump trampolína, dětské trampolíny, aquazorbing, dětský lanový park, dětská lanovka Medvídka rack (vedle vrcholové stanici lanovky Dedovka, konkrétně při dětském lanovém parku, vstup pro dětičky je bezplatný), historický kolotoč, lukostřelba.

V obci Oščadnica v okolí střediska se nachází také množství zajímavých míst jako např. Velká Rača, který je turisticky nejnavštěvovanějším vrcholem v okolí Oščadnice, ojedinělou ukázkou na Kysucích jsou pseudokrasové jeskyně, dále je to kaple Zadedová, která byla postavena v roce 1948 a slouží zároveň jako zvonice, zámeček Kysucké galerie, 16 m vysoká vyhlídková věž kousek od vrcholové stanice lanovky Dedovka, přímo nad chatou Koliba. V Oščadnici si přijdou na své i vyznavači cyklistiky. Přímo v obci se lze vydat po asfaltové cyklostezce, nebo je i možnost využít množství zpevněných a nezpevněných horských cest, které se v obci nacházejí. Výborným adrenalinovým zážitkem je také Bike park přímo ve středisku s různými skoky a překážkami. S kolem se návštěvníci vyvezou na vrcholovou stanici v Dedovke čtyřsedačkovou lanovkou, odkud vede pět označených tratí různých náročností. Pro více info o cenách střediska viz ZDE.


Nejčastější otázky o atrakci Snowparadise Veľká Rača

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3