Turistický region
Kysuce, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Kysucké Beskydy, Veľká Rača
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Snowparadise Veľká Rača

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Čadca, Oščadnica
Oblíbené

Nadmořská výška: 640 - 1050 m.n.m.

Středisko v Oščadnici na Kysucích, v Kysuckých Beskydech, nedaleko hranic s Českem a Polskem. Lyžařské středisko Snowparadise patří k největším ski areálem na Slovensku. Sjezdovky areálu se sbíhají z hřebene do třech různých, navzájem propojených dolin. Lyžuje se v lokalitách Dedovka, Marguška a Lalíky na více než 14,5 km dlouhých, pravidelně upravovaných lyžařských svahů (zasněžuje se i umělým technickým sněhem) vhodných pro začátečníky, mírně pokročilé lyžaře i lyžařských expertů (7 modrých s lehkou náročností, 5 středně těžkých červených a 2 černé). Večerní lyžování je možné na sjezdovkách Košariská I (lehká, délka 1300 m) a Košariská II (středně těžká, délka 1400 m). Přepravu k sjezdovkám zajišťuje 4-sedačková lanová dráha v Dedovke.

Pro milovníky běžeckého lyžování jsou zde neupravované běžecké trasy, Stopa zdraví v délce 1, 3 a 5 km od vrcholové stanice sedačkové lanovky v Dedovke. Středisko poskytuje komplexní služby a návštěvníkům jsou k dispozici lyžařská škola a dětská lyžařská školka, ski servis a půjčovna lyží a snowboardů, prodejny sportovních potřeb, úschovna a nechybí ani bufety s rychlým občerstvením.

Do lyžiaského areálu jezdí i skibus a tak se lze dostat na svahy pohodlně a bez starostí s parkováním na přeplněných parkovištích ve středisku, které jsou však bezplatné. Autobusová zastávka se nachází také přímo u lanové dráze v lokalitě Dedovka a má název "Oščadnica Dedovka Velká Rača". Vhodné autobusové spojení si můžete prohlédnout například na: https://cp.hnonline.sk/bus/spojenie/

Na Velké Rači si je však možné užít úžasnou dovolenou nejen v zimě na lyžích, ale i během letních dnů. V létě jsou pro návštěvníkům k dispozici lanovka Dedovka, bobová dráha, rozhledna Dedovka, bike park, horské koloběžky, X-jump trampolína, dětské trampolíny, aquazorbing, dětský lanový park, dětská lanovka Medvídka rack (vedle vrcholové stanici lanovky Dedovka, konkrétně při dětském lanovém parku, vstup pro dětičky je bezplatný), historický kolotoč, lukostřelba.

V obci Oščadnica v okolí střediska se nachází také množství zajímavých míst jako např. Velká Rača, který je turisticky nejnavštěvovanějším vrcholem v okolí Oščadnice, ojedinělou ukázkou na Kysucích jsou pseudokrasové jeskyně, dále je to kaple Zadedová, která byla postavena v roce 1948 a slouží zároveň jako zvonice, zámeček Kysucké galerie, 16 m vysoká vyhlídková věž kousek od vrcholové stanice lanovky Dedovka, přímo nad chatou Koliba. V Oščadnici si přijdou na své i vyznavači cyklistiky. Přímo v obci se lze vydat po asfaltové cyklostezce, nebo je i možnost využít množství zpevněných a nezpevněných horských cest, které se v obci nacházejí. Výborným adrenalinovým zážitkem je také Bike park přímo ve středisku s různými skoky a překážkami. S kolem se návštěvníci vyvezou na vrcholovou stanici v Dedovke čtyřsedačkovou lanovkou, odkud vede pět označených tratí různých náročností. Pro více info o cenách střediska viz ZDE.


Nejčastější otázky o atrakci Snowparadise Veľká Rača

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3