Turistický region
Stredné Slovensko, Turiec, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Turčianska kotlina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Turčianske Teplice, Turčianske Teplice
Oblíbené

Areál SPA & AQUAPARK leží v Turčianské kotlině mezi Malou a Velkou Fatrou, na okraji krásného lázeňského parku v Turčianských Teplicích. Byl otevřen v roce 2007 jeho zřizovatelem, Zlatými lázněmi Teplice. Blahodárné účinky termální minerální vody, která zde vyvěrá, během dlouhých staletí, vzbuzovaly zájem panovníků, hradních pánů, velmožů, ale i obyčejného lidu. Termální voda hydrogen-uhličitan-hořečnato-vápenatá s teplotou 44 - 46°C a svým složením s obsahem minerálních látek až do 1.520 mg / l má výrazně léčivé účinky zejména pro pohybové a urologické ústrojí.

Celoročně otevřený aquapark skládá ze dvou částí: Areál SPA s léčivou termální minerální vodou do 38°C, ve kterém se nachází Červený klidový lázeň, Lidový rehabilitační lázeň s vodními chrliči a masážními tryskami, Whirpool vířivka pro 8 osob a Vitální svět a Areál aquaparku s termální vodou do 33°C, jehož součástí je plavecký bazén 25 m (venkovní bazén s vodními chrliči a masážními tryskami), atrakčniho bazén (venkovní bazén s vodními masážními lehátky, divokou řekou a vodními chrliči), tobogány "Kamikadze" (47 m) a "atrakčniho movie" (97 m) (celoroční tobogány se zvukovými, světelnými a obrázkovými efekty) a sedací bazén (vnitřní bazén kruhového tvaru se světelným efektem a masážními tryskami), v letní sezóně navíc velká skluzavka, dětský bazén se skluzavkou a dětským hřištěm , bar na ostrově, minigolf. Areál SPA je vzájemně propojen uzavřeným spojovacím mostem s areálem aquapark.

Občerstvení a stravování zajišťují v areálu aquaparku stylová Kavárna Aquabar na patře s pěkným výhledem na okolí aquaparku, stravovací zařízení s rychlým, a zároveň chutným sortimentem jídel Fast foog Aquapark, Bar SPA mezi bazény v klidové zóně části SPA s příjemným posezením as přímým výhledem na bazény a venkovní bar na ostrově (během letních měsíců) obklopený příjemně zurčící potokem s oddychovou zónou s lehátky.

SPA & AQUAPARK je otevřen pro veřejnost v kterémkoliv ročním období a poskytuje mnoho možností na aktivní i pasivní relaxaci a zábavu. Parkování je možné v areálu lázní za poplatek. Železniční stanice je vzdálena přibližně 600 m od lázní. Ceník Spa & Aquaparku a Otvírací hodiny a kontakt.Nejčastější otázky o atrakci Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3