Turistický region
Stredné Slovensko, Horehronie, Veľká Fatra, Banskobystrický kraj, Kremnické vrchy
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Splav Hrona

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Brezno, Nemecká
Oblíbené

Jedna z nejstarších společností provozuje splav řeky Hron v části jejího horního úseku Brezno - Sliač. Nabízí vodácké vyletěla po Hronu s komplexními službami a to od materiálního zabezpečení (lodě, pádla a příslušenství), přes dopravu lodí a osob, případné ubytování se stravováním až po bezpečné parkování. Na splav Hrona se používají dvoj až třímístné kánoe Yukon a pět až sedmimístné raftové čluny Hoobit. Ke každé lodi dostanou klienti pádla a podle potřeby dostatek sudů na suché věci a plovací vesty.

Organizovaný splav řeky Hron je možný v několika variantách: jako jednodenní splav, putovní splav na 2 až 3 dny, dvoudenní luxusní splav, odpolední splav, školní výlet na Hronu, splav pro dětské a mládežnické tábory a firemní splav. Splav je však možné ukončit kdykoliv, je to samozřejmě jen a jen na svobodném rozhodnutí klienta. V případě vícedenní splavu je ubytování zajištěno v motorestu Německá nebo v penzionu Hradisko. Na splav je možnost vzít si i domácího mazlíčka, pejska, tato služba není zpoplatněna. Pro děti je splav Hrona velká zábava a nejsou na splavu výjimkou i děti předškolního věku. Jedinou podmínkou je, aby dítě obsedelo v lodi a mělo na sobě plovací vestu.

Loděnice pro splav Hrona se nachází za motorestem Německá, na silnici č. 66 z Banské Bystrice do Brezna. Také parkoviště pro vodáky je za motorestem. Splav si třeba předem rezervovat na vodactvo@gmail.com nebo online. Více info o rezervacích viz ZDE.


Nejčastější otázky o atrakci Splav Hrona

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3