Splav Hrona

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Brezno, Nemecká

Jedna z nejstarších společností provozuje splav řeky Hron v části jejího horního úseku Brezno - Sliač. Nabízí vodácké vyletěla po Hronu s komplexními službami a to od materiálního zabezpečení (lodě, pádla a příslušenství), přes dopravu lodí a osob, případné ubytování se stravováním až po bezpečné parkování. Na splav Hrona se používají dvoj až třímístné kánoe Yukon a pět až sedmimístné raftové čluny Hoobit. Ke každé lodi dostanou klienti pádla a podle potřeby dostatek sudů na suché věci a plovací vesty.

Organizovaný splav řeky Hron je možný v několika variantách: jako jednodenní splav, putovní splav na 2 až 3 dny, dvoudenní luxusní splav, odpolední splav, školní výlet na Hronu, splav pro dětské a mládežnické tábory a firemní splav. Splav je však možné ukončit kdykoliv, je to samozřejmě jen a jen na svobodném rozhodnutí klienta. V případě vícedenní splavu je ubytování zajištěno v motorestu Německá nebo v penzionu Hradisko. Na splav je možnost vzít si i domácího mazlíčka, pejska, tato služba není zpoplatněna. Pro děti je splav Hrona velká zábava a nejsou na splavu výjimkou i děti předškolního věku. Jedinou podmínkou je, aby dítě obsedelo v lodi a mělo na sobě plovací vestu.

Loděnice pro splav Hrona se nachází za motorestem Německá, na silnici č. 66 z Banské Bystrice do Brezna. Také parkoviště pro vodáky je za motorestem. Splav si třeba předem rezervovat na vodactvo@gmail.com nebo online. Více info o rezervacích viz ZDE.


Nejčastější otázky o atrakci Splav Hrona

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3