Turistický region
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Belianske Tatry, Bachledova dolina, Prešovský kraj, Spišská Magura
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Stone Art Gallery Ždiar

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Ždiar
Oblíbené

Galerie vystavuje díla světoznámého uměleckého skláře pocházející ze Ždiaru, Jana Zoričáka, který patří mezi nejvýznamnější slovenských, ale i francouzských sklářů. Narodil se v roce 1944 v Ždiaru, studoval na Střední průmyslové škole sklářské v Železném Brodě a na Vysoké škole uměleckého průmyslu v Praze. Po absolvování vysokoškolského studia spolu se svou francouzskou spolužačkou, později manželkou, odcházejí žít a tvořit do francouzského města Talloires.

Za své umělecké díla získal v roce 1972 bronzovou medaili na výstavě v skla v Mnichově, v roce 1980 Cenu Glaspreis ve Švýcarsku, následovalo ocenění ve Španělsku a v roce 1984 i cena za sochařské dílo v Bratislavě. V roce 1986 se Jan Zoričák stal Rytířem Řádu umění a literatury Francouzské republiky a v roce 2013 mu prezident SR udělil vyznamenání Pribinův kříž I. třídy.

Ján Zoričák se celý život věnuje fotografii a plastikám ze skla. Patří mezi ty výjimečné umělecké osobnosti pocházející ze Slovenska, které se dokázali ve svém oboru úspěšně prosadit i v zahraničí.


Nejčastější otázky o atrakci Stone Art Gallery Ždiar

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3