Turistický region
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Tatranská galerie Poprad

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Poprad
Oblíbené

Moderní galerie v obnovené bývalé parní elektrárně v Popradu byla založena v roce 1960. K domácím nadšencům umění, kteří živili myšlenku založení stálé umělecké instituce ve Vysokých Tatrách patřily např. Jaroslav Votruba, Ivan Bohuš, Jan Olejník, Jozef Zapatický a samozřejmě i návštěvníci Tater. V současnosti galerie přibližuje široké veřejnosti tvorbu východoslovenského regionu, Spiše a významných osobností. Východoslovenský region se může pochlubit mimořádně bohatým fondem památek středověké architektury, dřevěného sochařství i nástěnné a tabulové malby.

Prostory bývalé elektrárně dávají možnost prezentovat tvorbu nejen výtvarnému umění, ale také umění tance, divadla a hudby. V galerií se pořádají rozsáhlé projekty výtvarného umění jako např. festival slovenského umění pod názvem Factory Art nebo prezentace umělců výtvarnictví i ze zahraničí s názvem Hry s uměním. Tatranská galerie má svou první a stálou expozici s názvem Odkryté hodnoty, která nabízí prezentaci olejomaleb, kreseb, plastik a grafik. Galerie - původně ryze tatranského zaměření - připravuje výstavy v budově kina Tatran a své aktivity přesouvá i do putovních výstav. Její součástí jsou další dvě stálé expozice a to: Galerie Ferdinanda Kleinbergera Kato v Spišské Staré Vsi umístěna v budově Lidové banky a Galerie ve Villa Flóra ve Starém Smokovci.

Elektrárna Tatranské galerie v Popradě je otevřena celoročně. Zavřená je v sobotu a v čase státních svátků.Nejčastější otázky o atrakci Tatranská galerie Poprad

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3