Turistický region
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Hont, Južné Slovensko, Banskobystrický kraj, Štiavnické vrchy, Krupinská planina, Poiplie
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Koupaliště Dudinka

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Krupina, Dudince
Oblíbené

Termální koupaliště v lázních Dudince. Pojmenované je po víle Dudinka, jejíž lázně podle známé legendy vděčí za léčivou sílu místního pramene. V roce 2007 prošlo kompletní rekonstrukcí a v letních měsících je oblíbeným koupalištěm domácích, lázeňské hosty a návštěvníky z blízkého i vzdálenějšího okolí.

V areálu koupaliště se nacházejí rekreační bazén (délka 25 m, šířka 12,5 m, hloubka 1,30 m) s teplotou vody 26 - 28 ° C, bazén s vodními atrakcemi (výjezd z tobogánu, rodinná skluzavka, vodní kanál s tryskami) s teplotou vody 28 ° C, dětský bazén (hloubka max. 0,4 m) s teplotou vody 30 ° C a minerální sedací bazén s Dudinské léčivou vodou (hloubka 1,05 - 1,14 m) s teplotou vody 33 - 34 ° C, vhodný pro osoby starší 15 let a pro osoby, které nemají zdravotní problémy se kardiovaskulárních onemocnění. Dudinská minerální voda příznivě působí při onemocněních pohybového aparátu, kardiovaskulárního a nervového systému, a proto je tento bazén vyhledávaný zejména lidmi, kteří si chtějí trochu přeléčit kosti, klouby, svaly či vysoký krevní tlak.

Součástí areálu je i volejbalové hřiště, pískoviště, vodní atrakce, tobogán, skluzavka, lehátka, slunečníky, šatní skříňky, dětská zóna, bufety rychlého občerstvení, restaurace Rubín s letní terasou a Lobby bar Rubín. Bezplatné monitorované parkování je možné při léčebném domě Rubín 150 m od areálu a autobusová zastávka u hotelu Minerál cca 600 m od areálu.

Všechny vodní atrakce v areálu koupaliště (tobogán, skluzavka, divoká voda, trysky) jako i lehátka, šatny či dětská zóna jsou bezplatné. Extra zpoplatněn je pouze vstup do minerálního bazénu (max. 30 min.).Nejčastější otázky o atrakci Koupaliště Dudinka

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3