Turistický region
Západné Slovensko, Dolné Považie, Južné Slovensko, Nitriansky kraj, Považie, Ponitrie
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Termální koupaliště Horné Saliby

Poloha
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Galanta, Horné Saliby
Oblíbené

Termální koupaliště Horné Saliby se nachází v rovinaté jižní části Slovenska, mezi okresními městy Galanta a Šaľa. Areál nabízí tři venkovní letní bazény s teplotou vody 30°C - italský bazén (33 x 15 m, hloubka 1 - 1,5 m), bazén pro mládež (16 x 14 m, hloubka 0,4 - 0,9 m) a dětský bazén pro děti do 6 let s hřibem (hloubka 0,3 m). Návštěvníci koupaliště mají k dispozici i 72 m dlouhý tobogán s vlastním dojezdovým bazénem.

Bazénová hala v areálu má také tři kryté bazény - sedací bazén s teplotou vody do 40°C, termální bazén s tryskami a s teplotou vody 36°C a relaxační bazén s možností plavání s teplotou vody 30°C. Bazény jsou vybaveny atrakcemi jako například: chrliče, dnový vzduchový gejzír, stěnové hydromasáže a vzduchové masážní rošty. Součástí haly je i relaxačně-rehabilitační centrum s oddychovou částí s možností osvěžení, dále se zde nacházejí služby jako masáž, fyzioterapie (ultrazvuk, magnetoterapie, elektroléčba), sauny s odpočívárnou, mokrá rehabilitace jako hydromasážní sprchy, masáže nohou a malá bazénová hala s masážním bazénem.

Termální voda vyvěrá z hloubky 1559 m, na ústí má teplotu 67ºC. Je TRED mineralizovaná, alkalicko-bikarbonátovém voda typu HCO -Cl-Na + K s celkovou mineralizací 2,1 g / l a příznivě působí na pohybové ústrojí.

Milovníci sportu mohou v areálu koupaliště využívat tenisový kurt, volejbalové i nohejbalové hřiště. Odpočinek a slunění je možné na upravené a udržované areálové zeleni. Návštěvníci se mohou také ubytovat a to v chatové osadě přímo v areálu termálního koupaliště. K dispozici jsou dřevěné chatky typu Hargita s podkrovím a přízemní okálové chatky.

Zatímco venkovní bazény jsou v provozu během letní sezóny, bazénová hala a služby rehabilitačního centra, restaurace a ubytování ve vytápěných chatkách Hargita jsou v provozu celoročně. Parkování u areálu koupaliště nebo přímo v areálu je za poplatek. Pro více info o cenících viz ZDE.



Nejčastější otázky o atrakci Termální koupaliště Horné Saliby

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3