Turistický region
Stredné Slovensko, Novohrad, Južné Slovensko, Banskobystrický kraj, Poiplie
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Termálni koupaliště Novolandia

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Lučenec, Rapovce
Oblíbené

Koupaliště v obci Rapovce, cca 7 km od okresního města Lučenec, sestává z vnějšího a vnitřního areálu. Venkovní areál, který je otevřen během letních měsíců, má 4 bazény - sedací, dětský nerezový, plavecký a relaxační bazén se skluzavkou a oddělenou částí pro menší děti. Voda z geotermálního vrtu GTL 2 s teplotou 38,1°C, z hloubky 1501 m je slaná, mírně zásaditá, s převahou hydrogenuhličitanů a svou vysokou mineralizací a chemickým složením připomíná mořskou vodu. A právě díky vysokému obsahu minerálů a stopových prvků má příznivé účinky na lidský organismus, zlepšuje vitální funkci vnitřních orgánů, kůže a svalstva.

Ve vnútornon areálu se nachází celoročně otevřené moderní Wellness Spa, v němž je k dispozici saunová a bazénová část. Součástí saunové části je klasická finská, infra a bylinná parní sauna, solný parní lázeň, vyhřívaná lavice, laconium. Bazénová část obsahuje výplavový oddechový relaxační bazén s reliktní mořskou vodou s masážními tryskami a dětský bazén s maximální hloubkou 0,35 m a teplotou vody 33 až 35°C. Jedinečné atrakcích sprchy nabízejí tropický déšť nebo skotské střiky. V saunovém světě nechybí vířivka whirpool s ochlazovacím bazénkem a finským vědrem. Prostorný prosklený relaxační prostor s lehátky, tzv. tepidárium, slouží při příjemné teplotě k mírnému a šetrnému prohřátí celého těla.

V areálu koupaliště zabezpežuje stravování několik bufetů s rychlým občerstvením, dále zde jsou k dispozici Lobby bar, Beach bar, stánek se zmrzlinou a palačinkami. A součástí areálu je i dětské hřiště a skákací hrad. Pro více info o ceníku koupaliště a wellness centra viz ZDE.Nejčastější otázky o atrakci Termálni koupaliště Novolandia

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3