Termálni koupaliště Novolandia

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Lučenec, Rapovce

Koupaliště v obci Rapovce, cca 7 km od okresního města Lučenec, sestává z vnějšího a vnitřního areálu. Venkovní areál, který je otevřen během letních měsíců, má 4 bazény - sedací, dětský nerezový, plavecký a relaxační bazén se skluzavkou a oddělenou částí pro menší děti. Voda z geotermálního vrtu GTL 2 s teplotou 38,1°C, z hloubky 1501 m je slaná, mírně zásaditá, s převahou hydrogenuhličitanů a svou vysokou mineralizací a chemickým složením připomíná mořskou vodu. A právě díky vysokému obsahu minerálů a stopových prvků má příznivé účinky na lidský organismus, zlepšuje vitální funkci vnitřních orgánů, kůže a svalstva.

Ve vnútornon areálu se nachází celoročně otevřené moderní Wellness Spa, v němž je k dispozici saunová a bazénová část. Součástí saunové části je klasická finská, infra a bylinná parní sauna, solný parní lázeň, vyhřívaná lavice, laconium. Bazénová část obsahuje výplavový oddechový relaxační bazén s reliktní mořskou vodou s masážními tryskami a dětský bazén s maximální hloubkou 0,35 m a teplotou vody 33 až 35°C. Jedinečné atrakcích sprchy nabízejí tropický déšť nebo skotské střiky. V saunovém světě nechybí vířivka whirpool s ochlazovacím bazénkem a finským vědrem. Prostorný prosklený relaxační prostor s lehátky, tzv. tepidárium, slouží při příjemné teplotě k mírnému a šetrnému prohřátí celého těla.

V areálu koupaliště zabezpežuje stravování několik bufetů s rychlým občerstvením, dále zde jsou k dispozici Lobby bar, Beach bar, stánek se zmrzlinou a palačinkami. A součástí areálu je i dětské hřiště a skákací hrad. Pro více info o ceníku koupaliště a wellness centra viz ZDE.Nejčastější otázky o atrakci Termálni koupaliště Novolandia

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3