Termální koupaliště Podhájska

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Nové Zámky, Podhájska

Termální koupaliště Podhájska na jihu Slovenska nedaleko Nových Zámků, poskytuje návštěvníkům možnost odpočinku a rekreace tak v letním tak i v zimním období. Jeho voda je unikátem srovnatelným s vodou Mrtvého moře a je to naše "slovenské mrtvé moře". Je zemitého zbarvení, slané chuti a má blahodárné až ozdravující účinky na lidský organismus. Geotermální pramen silně mineralizované vody byl navrtán v hloubce 1900 m v roce 1973. Voda se při ústí ohřívá na teplotu přibližně 83°C a vystupuje na zemský povrch s vydatností 30 l / s.

V areálu termálního koupaliště o rozloze 12 ha je v letní sezóně v nabídce 10 bazénů s geotermální i užitkovou vodou s teplotou 18°C - 40°C, dále tobogany, přírodní solária na slunění s bujnou vegetací, sportoviště, nabídka suvenýrů v prodejních stáncích, vnější skříňky na odkládání věcí, skříňky na odkládání cenností a nabídka gastronomických služeb formou bufetů, restaurací, kaváren, cukráren.

Součástí areálu jsou i doplňkové služby a to Relaxačno-rekondiční komplex a wellness centrum Aquamarin. Relaxačně-rekondiční komplex je multifunkční zařízení, které nabízí širokou škálu služeb jakými jsou masáže, vany s geotermální vodou, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra, solárium. Zároveň se zde nacházejí i šatny, sociální a odpočinkové části a občerstvení Jantar. Wellness centrum sestává z bazénového a vitálního světa, tureckého lázně Hammam, vodního baru, oddychových prostorů a kavárny. Bazénový svět nabízí 9 bazénů s termální a užitkovou vodou, množství vodních atrakcí ve vnitřním i vnějším prostředí, vitální svět nabízí komplex služeb pro relaxaci - sauny, tropický tunel, vodní peklo, mořský lázeň, tepidárium, ledopád, vědro odvahy i ochlazovací bazén. Na patře wellness centra je i botanická zahrada s krásnými rostlinami, želvami, rybičkami v akváriu, jehož dno je prosklené a poskytuje výhled na rybičky i z prostoru šaten.

Během zimní turistické sezóny (říjen - duben) jsou v nabídce 2 bazény naplněné geotermální vodou s teplotou 32°C - 40°C a ochlazovací bazén.

Podhájska se v posledních letech stala skutečným rájem pro lidi toužící po zdraví, oddechu i zážitcích a poskytuje tak možnosti ke strávení jedno- i vícetýdenních pobytů, organizování škol v přírodě, plaveckých kurzů, či regeneračních pobytů pro sportovce. Pro více informací o otevírací době viz Aktuality.Nejčastější otázky o atrakci Termální koupaliště Podhájska

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3