Turistický region
Západné Slovensko, Podunajsko, Dolná Nitra, Južné Slovensko, Podunajská nížina, Nitriansky kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Termální koupaliště Podhájska

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Nové Zámky, Podhájska
Oblíbené

Termální koupaliště Podhájska na jihu Slovenska nedaleko Nových Zámků, poskytuje návštěvníkům možnost odpočinku a rekreace tak v letním tak i v zimním období. Jeho voda je unikátem srovnatelným s vodou Mrtvého moře a je to naše "slovenské mrtvé moře". Je zemitého zbarvení, slané chuti a má blahodárné až ozdravující účinky na lidský organismus. Geotermální pramen silně mineralizované vody byl navrtán v hloubce 1900 m v roce 1973. Voda se při ústí ohřívá na teplotu přibližně 83°C a vystupuje na zemský povrch s vydatností 30 l / s.

V areálu termálního koupaliště o rozloze 12 ha je v letní sezóně v nabídce 10 bazénů s geotermální i užitkovou vodou s teplotou 18°C - 40°C, dále tobogany, přírodní solária na slunění s bujnou vegetací, sportoviště, nabídka suvenýrů v prodejních stáncích, vnější skříňky na odkládání věcí, skříňky na odkládání cenností a nabídka gastronomických služeb formou bufetů, restaurací, kaváren, cukráren.

Součástí areálu jsou i doplňkové služby a to Relaxačno-rekondiční komplex a wellness centrum Aquamarin. Relaxačně-rekondiční komplex je multifunkční zařízení, které nabízí širokou škálu služeb jakými jsou masáže, vany s geotermální vodou, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra, solárium. Zároveň se zde nacházejí i šatny, sociální a odpočinkové části a občerstvení Jantar. Wellness centrum sestává z bazénového a vitálního světa, tureckého lázně Hammam, vodního baru, oddychových prostorů a kavárny. Bazénový svět nabízí 9 bazénů s termální a užitkovou vodou, množství vodních atrakcí ve vnitřním i vnějším prostředí, vitální svět nabízí komplex služeb pro relaxaci - sauny, tropický tunel, vodní peklo, mořský lázeň, tepidárium, ledopád, vědro odvahy i ochlazovací bazén. Na patře wellness centra je i botanická zahrada s krásnými rostlinami, želvami, rybičkami v akváriu, jehož dno je prosklené a poskytuje výhled na rybičky i z prostoru šaten.

Během zimní turistické sezóny (říjen - duben) jsou v nabídce 2 bazény naplněné geotermální vodou s teplotou 32°C - 40°C a ochlazovací bazén.

Podhájska se v posledních letech stala skutečným rájem pro lidi toužící po zdraví, oddechu i zážitcích a poskytuje tak možnosti ke strávení jedno- i vícetýdenních pobytů, organizování škol v přírodě, plaveckých kurzů, či regeneračních pobytů pro sportovce. Pro více informací o otevírací době viz Aktuality.Nejčastější otázky o atrakci Termální koupaliště Podhájska

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3