Turistický region
Západné Slovensko, Podunajsko, Dolná Nitra, Južné Slovensko, Podunajská nížina, Nitriansky kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Termální koupaliště Štrand Emila Tatárika

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Nové Zámky, Nové Zámky
Oblíbené

Na okraji města Nových Zámků na ploše o rozloze 8 ha se nachází areál s 9 termálními bazény. Plavecký bazén (50 x 21 m, hloubka 1,10 - 2 m) s teplotou vody 26 - 28°C, rekreační bazén (25 x 12,5 m, hloubka 1,5 m) s teplotou vody 28 - 30°C, zážitkový bazén plný atrakcí (25 x 22 m, hloubka 0,5 - 1,2 m) s teplotou vody 30°C, perličková bazén, jehož součástí chrlič vody, 12 párů vysokotlakých trysek a perličková koupel s teplotou vody 35°C,  tobogánový bazén (12 x 9 m, hloubka 0,8 m) s teplotou vody 26°C, 3 kruhové dětské bazény s hloubkou 0,60, 0,45 a 0, 30 ma teplotou 30°C a atypický dětský bazén Šnek pro ty nejmenší s hloubkou od 0,20 do 0,40 ma teplotou vody 30°C.

Termální voda, kterou se naplňují bazény koupaliště, vyvěrá z geotermálního vrtu z hloubky 1506 m, dosahuje teploty až 52°C a má blahodárné účinky na pohybové a nervové ústrojí, revmatismus jakož i na kardiovaskulární systém.

Areál nabízí pro návštěvníky kromě bazénů i sportovní a dětská hřiště, pingpongové stoly, minigolf s 18-ti obrazci, basketbalové hřiště a volejbalové hřiště na plážový volejbal, fotbalové hřiště na minifotbal a plážový fotbal. Pro milovníky šachu se vybudovali nová šachovnice s renovovanými původními šachovými figurkami ze "starého" Strand a a nové hřiště na petanque o rozměrech 15 x 6 m. V areálu je samozřejmě možnost rychlého občerstvení, půjčení sportovních potřeb, využití moderních sprch a skříněk, a během letních prázdnin je doprava z města na koupaliště zajištěna zdarma tzv. Štrandbusom, autobusem společnosti Arriva.

Termální koupaliště Štrand prošlo od svého vzniku v roce 1938, kdy Novozámocká učitel Emil Tatárika založil v severní části města mezi dvěma rameny řeky Nitra termální městské koupaliště, mnohými změnami a původní přírodní koupaliště neustále mění svou tvář a pro své návštěvníky je skutečnou oázov relaxu a oddechu v lůně přírody. Pro více info o ceníku koupaliště viz ZDE.Nejčastější otázky o atrakci Termální koupaliště Štrand Emila Tatárika

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3