Termální koupaliště Štrand Emila Tatárika

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Nové Zámky, Nové Zámky

Na okraji města Nových Zámků na ploše o rozloze 8 ha se nachází areál s 9 termálními bazény. Plavecký bazén (50 x 21 m, hloubka 1,10 - 2 m) s teplotou vody 26 - 28°C, rekreační bazén (25 x 12,5 m, hloubka 1,5 m) s teplotou vody 28 - 30°C, zážitkový bazén plný atrakcí (25 x 22 m, hloubka 0,5 - 1,2 m) s teplotou vody 30°C, perličková bazén, jehož součástí chrlič vody, 12 párů vysokotlakých trysek a perličková koupel s teplotou vody 35°C,  tobogánový bazén (12 x 9 m, hloubka 0,8 m) s teplotou vody 26°C, 3 kruhové dětské bazény s hloubkou 0,60, 0,45 a 0, 30 ma teplotou 30°C a atypický dětský bazén Šnek pro ty nejmenší s hloubkou od 0,20 do 0,40 ma teplotou vody 30°C.

Termální voda, kterou se naplňují bazény koupaliště, vyvěrá z geotermálního vrtu z hloubky 1506 m, dosahuje teploty až 52°C a má blahodárné účinky na pohybové a nervové ústrojí, revmatismus jakož i na kardiovaskulární systém.

Areál nabízí pro návštěvníky kromě bazénů i sportovní a dětská hřiště, pingpongové stoly, minigolf s 18-ti obrazci, basketbalové hřiště a volejbalové hřiště na plážový volejbal, fotbalové hřiště na minifotbal a plážový fotbal. Pro milovníky šachu se vybudovali nová šachovnice s renovovanými původními šachovými figurkami ze "starého" Strand a a nové hřiště na petanque o rozměrech 15 x 6 m. V areálu je samozřejmě možnost rychlého občerstvení, půjčení sportovních potřeb, využití moderních sprch a skříněk, a během letních prázdnin je doprava z města na koupaliště zajištěna zdarma tzv. Štrandbusom, autobusem společnosti Arriva.

Termální koupaliště Štrand prošlo od svého vzniku v roce 1938, kdy Novozámocká učitel Emil Tatárika založil v severní části města mezi dvěma rameny řeky Nitra termální městské koupaliště, mnohými změnami a původní přírodní koupaliště neustále mění svou tvář a pro své návštěvníky je skutečnou oázov relaxu a oddechu v lůně přírody. Pro více info o ceníku koupaliště viz ZDE.

Nejčastější otázky o atrakci Termální koupaliště Štrand Emila Tatárika

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3