Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Tomášovský výhled

Poloha
Východné Slovensko, Košický kraj, Spišská Nová Ves, Spišské Tomášovce
Oblíbené

Nadmořská výška: 650 - 667 m.n.m.

Skalní výstupek terasovitého tvaru z vápencových slepenců s nejkrásnějším výhledem v Slovenském ráji, na jižním svahu Ludmanky, nad řekou Hornád. Skalní stěna je vysoká 200 m, v horní části oblíbené horolezci má cca 35 m a po většinu své výšky je kolmá, v horní části přechází až do převisů. Pod skalní terasou v bezprostřední blízkosti turistického chodníku se nachází jeskyně "Michalova džura", Čertova díra, která má délku 46 m a obydlená byla již v době kamenné. Má charakter skalní plošiny a zároveň tvoří vyhlídkovou vrcholovou plošinu této turistické atrakce.

Výstup na nejkrásnější výhled v Slovenském ráji není obzvlášť náročný. Možností, jak se dostat na Tomášovský výhled je několik. Nejjednodušší, nejkratší i nejméně namáhavá je trasa ze Spišských Tomášoviec, kam se lze dostat autem, autobusem i vlakem. Trasa má 3,5 km a je značená (zelená značka) a trvá cca 40 min. Výstup nahoru zvládnou hravě i malé děti, případně senioři.

Tomášovský výhled spolu s Dobšinská ledová jeskyně nejnavštěvovanějšími lokalitami Slovenského ráje.Nejčastější otázky o atrakci Tomášovský výhled

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3