Turistický region
Západné Slovensko, Podunajsko, Južné Slovensko, Podunajská nížina, Nitriansky kraj, Burda
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Aquapark Vadaš Thermál Resort Štúrovo

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Nové Zámky, Štúrovo
Oblíbené

Jeden z největších aquaparků na Slovensku se nachází na jižní hranici s Maďarskem, v Štúrove. Aquapark s celkovou rozlohou 30 ha nabízí celkem 12 zážitkových bazénů, z toho 7 venkovních a 6 celoročně otevřených a také zábavu v tobogánových parku, na kolotočích a ktívne trávení volného času na multifunkčním sportovním hřišti, v lanovém parku a na celoročně otevřeném rybářském jezeře.

Bazény aquaparku jsou plněny vodou z termálního pramene z hloubky 130 m a s teplotou vody do 39°C. Výjimečnou a jedinečnou je laguna s vlnobitím o rozloze 3800 m², která byla prvním bazénem s umělým vlnobitím na Slovensku, a je otevřena v měsících červen - srpen. Vlnobití je vytvářeno mechanickými zařízeními, které jsou zabudovány v bazénových komorách při strojovně a jeho intenzita je regulována pomocí frekvenčních měničů. Kromě plaveckého bazénu se zde nacházejí další zážitkové bazény, Relax, Hvězda, dětský zážitkový bazén, dále perličkový bazén a nechybí ani sedací bazén s nudistickou pláží. V areálu aquaparku je také samostatný tobogánových park, ve kterém najdeme 6 tobogánů, ty nejdelší s délkou nad 80 m. Pro děti a dospělé jsou připraveny i další atrakce jako wakeboard, minigolf, dětské hřiště, kolotoče, motokárová dráha, stolní tenis, hřiště pro míčové hry, nafukovací hrady a skluzavky, zapůjčení šlapadel a také rybolov. Více info o cenách aquaparku.

Přímo na termálním koupališti se nachází také ubytování a to od apartmánů přes ubytování v ubytovně až po po autokemp. Tříhvězdičkový hotel nabízí komfortní ubytování, snack bar a restauraci, která nabízí možnost příjemného posezení a široký sortiment gastronomických specialit domácí i mezinárodní kuchyně. Součástí hotelu je i nově vybudované wellness centrum, ve kterém si hosté mohou užívat jedinečné účinky termální vody se světelnou a zvukovou terapií pro dosažení dokonalé relaxace.

Štúrovo je nejjižněji ležícím městem na Slovensku a přitahuje návštěvníky svým zajímavým přírodním prostředím a v letních měsících je navštěvované tisíci turistů, vyhledávající odpočinek, zábavu a vodní sporty. V okolí doporučujeme navštívit i maďarský Ostrihom s jedinečnou historií a úchvatnou klasicistní bazilikou nebo románskou rotundu v obci Bíňa. Při městě se vlévá Hron do Dunaje, který nabízí vynikající podmínky pro milovníky dobrodružných výletů.Nejčastější otázky o atrakci Aquapark Vadaš Thermál Resort Štúrovo

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3