Turistický region
Západné Slovensko, Podunajsko, Dolná Nitra, Južné Slovensko, Podunajská nížina, Nitriansky kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Vodní mlyn Kolárovo

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Komárno, Kolárovo
Oblíbené

Vodní mlýn na mrtvém rameni Dunaje v blízkosti městečka Kolárovo na jihozápadním Slovensku je posledním plovoucím mlýnem na Slovensku (je postaven na dvou rovnoběžných člunech). V mlýně je Muzeum vodního mlynářství a návštěvníci mají možnost vidět několik komponentů z původního mlýna.

Dominantou přírodního areálu je dřevěný most pro pěší na Malém Dunaji, který se svou délkou 86 m, řadí mezi nejdelší mosty s dřevěnou konstrukcí v Evropě. Byl postaven v roce 1992 na základě výpovědí památníků starého, původního mostu. V areálu se nachází i malé technické muzeum, turistické ubytování, stanování, půjčovna lodí, k dispozici jsou sociální zařízení, dvě dětská hřiště i možnost občerstvení v Hospodě u Mlýna. V letních měsících je zastřešené jeviště areálu místem několika kulturních a jiných akcí. Dětských návštěvníků jistě potěší i farma s hospodářskými zvířátky "Farma vodní mlýn".

Areál je pro návštěvníky otevřen celoročně a pro předem ohlášené návštěvy i mimo otevírací hodiny s možností odborného výkladu. Prohlídka s přednáškou trvá cca 30 min. Otevírací hodiny muzea - ​​letní sezóna 10.00 - 17.00 hod., Zimní sezóna 13.00 - 17.00 hod. Vstupné: dospělí 2 eur, děti, studenti, důchodci a ZTP 1 euro.Nejčastější otázky o atrakci Vodní mlyn Kolárovo

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3