Východoslovenská galerie Košice

Poloha
Východné Slovensko, Košický kraj, Košice

Kulturní instituce zaměřující se na zbierkotvornú činnost umění na východním Slovensku má své sídlo v Košicích. Jejím hlavním cílem je prezentování a dokumentování výtvarného života ve východoslovenském kraji. Je první regionální galerií na Slovensku, která vznikla v roce 1951 pod názvem Krajská galerie. Po vzniku východoslovenského kraje v roce 1961 byla přejmenována na Východoslovenská galerii.

V současnosti eviduje galerie přes 6 400 děl. Sklizené jsou hlavně obrazy z 19., 20. st., Ale i 21. st. a ročně pořádá kolem 40 výstav ať už ve vlastních prostorách galerie, nebo v jiných Slovenská a zahraničních galeriích. V roce 2013 byla v rámci Evropského hlavního města kultury zrekonstruovaná část galerie a zároveň se vytvořil i nový podzemní výstavní prostor, který od tehdy slouží převážně k prezentování umění nových médií.

V současnosti Východoslovenská galerie sídlí a realizuje své aktivity ve dvou objektech - v budovách (Župní dům) na Hlavní 27 a Alžbětině 22. Objekt na Alžbětině 22 (bývalé Šrobárovy) zakoupila galerie od rodiny Aranyossyovcov v roce 1975 a pro veřejnost byl zpřístupněn v roce 1984 . Pro aktuální informace o galerii, její výstavách a otevíracích hodinách jakož i vstupním viz ZDE.Nejčastější otázky o atrakci Východoslovenská galerie Košice

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3