Turistický region
Východné Slovensko, Košice a okolie, Košický kraj, Abov, Slanské vrchy
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Východoslovenská galerie Košice

Poloha
Východné Slovensko, Košický kraj, Košice
Oblíbené

Kulturní instituce zaměřující se na zbierkotvornú činnost umění na východním Slovensku má své sídlo v Košicích. Jejím hlavním cílem je prezentování a dokumentování výtvarného života ve východoslovenském kraji. Je první regionální galerií na Slovensku, která vznikla v roce 1951 pod názvem Krajská galerie. Po vzniku východoslovenského kraje v roce 1961 byla přejmenována na Východoslovenská galerii.

V současnosti eviduje galerie přes 6 400 děl. Sklizené jsou hlavně obrazy z 19., 20. st., Ale i 21. st. a ročně pořádá kolem 40 výstav ať už ve vlastních prostorách galerie, nebo v jiných Slovenská a zahraničních galeriích. V roce 2013 byla v rámci Evropského hlavního města kultury zrekonstruovaná část galerie a zároveň se vytvořil i nový podzemní výstavní prostor, který od tehdy slouží převážně k prezentování umění nových médií.

V současnosti Východoslovenská galerie sídlí a realizuje své aktivity ve dvou objektech - v budovách (Župní dům) na Hlavní 27 a Alžbětině 22. Objekt na Alžbětině 22 (bývalé Šrobárovy) zakoupila galerie od rodiny Aranyossyovcov v roce 1975 a pro veřejnost byl zpřístupněn v roce 1984 . Pro aktuální informace o galerii, její výstavách a otevíracích hodinách jakož i vstupním viz ZDE.Nejčastější otázky o atrakci Východoslovenská galerie Košice

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3