Turistický region
Východné Slovensko, Košice a okolie, Košický kraj, Abov, Slanské vrchy
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Vyhlídka Hradová

Poloha
Východné Slovensko, Košický kraj, Košice
Oblíbené

Nadmořská výška: 466 m.n.m.

Vyhlídková věž na vrchu Hradová, ze které je pěkný výhled skoro na všechny městské části města Košice. Byla postavena v roce 1987 na místě staré dřevěné vyhlídkové věže z roku 1909 zvané Rákociho rozhledna. Prostorová ocelová konstrukce věže je doplněná dřevem, které je použité jako nášlapná vrstva podlahy, a je vysoká 21,5 m. Čtyřnohý stůl má konzolové vyložení tří vyhlídkových teras ve výšce 10,88 m, 13,6 m a 16,32 m, které jsou chráněny dřevěnou jehlanovou střechou s plechovou krytinou.

Přístup k vyhlídce je možný ze střediska Hradová (cca 20 min.) A také ze střediska střediska Cermis - Čermeľským údolí po žluté turistické značce (cca 1 hod.). Vstup na věž je časově omezený, v létě přes pracovní dny do 18:00 hod. a během víkendu až do 19.00 hod. Je možné dohodnout se i na jednorázovém vstupu pro skupinu mimo provozní doby. Za vstup se platí skutečně symbolické vstupné a na místě se dají zakoupit pohlednice, známky nebo magnetky. V její blízkosti se nachází zřícenina Košického hradu, jehož součástí je hradní scéna, přírodní amfiteátr a infocentrum. Okolí nabízí i možnost opékání a nachází se tam i naučná stezka.

V případě extrémně nepříznivých povětrnostních podmínek (bouřka, silný vítr, krupobití apod.) je objekt z bezpečnostních důvodů uzavřen.


Nejčastější otázky o atrakci Vyhlídka Hradová

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3