Turistický region
Malá Fatra, Turiec, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Martinské hole, Turčianska kotlina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Winter Park Martinky

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Martin, Martin
Oblíbené

Nadmořská výška: 1150 - 1456 m. n. m.

Lyžařské středisko v Malé Fatře, přímo nad městem Martin, nabízí 12 kvalitně upravených sjezdovek, 5 vleků a 6-místní sedačkovou lanovou dráhu s bublinami, pro ty nejmenší je k dispozici také dětský lyžařský vlek. Ve středisku jsou v zimě výborné sněhové podmínky i systém umělého technického zasněžování na hlavní sjezdovce. Celková délka sjezdovek na Martinských holích je 7890 m, jsou převážně středně těžké (červené) a lehké (modré) t.j. vhodné pro všechny věkové kategorie lyžařů. Přepravní kapacita je 6 120 osob za hodinu. Pro milovnékov běžeckého lyžování je k dispozici 26,5 km upravených tratí. Vrchol sjezdovek je v nadmořské výšce 1456 m a poskytuje nádherný výhled na Turčianskou kotlinu a okolní pohoří.

Ve Winter Parku působí lyžařská a snowboardová škola, půjčovna, úschovna a servis sportovního vybavení. Občerstvit se je možné ve obnoveném bufetu se zastřešeným apres-ski barem přímo na sjezdovce a v bufetu Borůvka s kapacitou 40 osob. Na sjezdovce Nový Floch se nachází Aranburu snowpark s několika liniemi, s překážkami a skoky podle náročností. Je určen pro každého snowbordistům, začínajícího i pro ty, kteří by rádi své ježdění posunuly o level výše. Ze střediska je možné podniknout sněžnicové túry, procházky na sněžnicích s průvodcem po zasněžených koutech Malé Fatry nebo skialpové procházky a poznávání části hlavního hřebene Malé Fatry.

Středisko nabízí celodenní rodinné skipasy za zvýhodněné ceny, slevy a na dětském vleku lyžují děti do 12 let zdarma. Otevírací dobu střediska i ceník vstupů naleznete ZDE.

Doprava do lyžařského střediska je možná osobním autem nebo pěšky. Odbočku na Martinské hole naleznete na hlavním silničním tahu Žilina - Košice, po odbočení, po asi 1,5 km přijdete k rampě, na začátek jednosměrné komunikace na Martinské hole. Je tu povinné použití silničních řetězů, které si můžete zakoupit u pracovníka rampy. Nahoře je možné jít pouze v době od 6:00 do 12:00 a od 19:00 do 24:00 a dole pouze v době od 13:00 do 18:00 a od 01:00 do 05:00. Přístupová cesta a parkoviště ve středisku nejsou zpoplatněny.Nejčastější otázky o atrakci Winter Park Martinky

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3