Zámecký park Hlohovec

Poloha
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Hlohovec, Hlohovec

Hradní zámek is anglickým parkem ve městě Hlohovec prošel výraznými úpravami v letech 1769 - 1789, kdy ho spravoval Jan Nepomuk Erdődy. Nejrozsáhlejší úprava zámeckého parku však proběhla v letech 1790 - 1780, kdy v něm vznikl celou řadu menších architektur nesoucích se v duchu klasicismu a empíru, a mnohé chodníky byly vsazeny do prostředí již existujícího zalesněného svahu. Rodina Erdődy zveľaďovala a prebudovávala park iv následujících desetiletích. Velká rekonstrukce zámeckého parku se uskutečnila na přelomu 19. a 20. století, kdy přibyly v parku mezi filagóriou a skleníkem terasy, velkolepé fontány, či vzácné platany. Samotný zámek, který byl součástí parku, obklopovaly hospodářské budovy, stáje, budova správce s sklepními prostorami a empírové divadlo, ve kterém koncertoval i slavný skladatel Ludwig van Beethoven, a jízdárna.

V parku dnes najdeme lipovou alej a věk původních stromů v stromořadí se odhaduje na více než 150 let. Pravidelně se v parku vysazují záhony růží, které jsou lemovány živým plotem z zimostráz stálezelených. Zajímavý je velký počet původních vzácných platanů, které jsou v parku soustředěny na jednom místě, a z nichž ty nejstarší doshas věk až 200 let.

Zámecký park je přístupný široké veřejnosti nepřetržitě a v současnosti je centrem odpočinku a relaxu obyvatel města Hlohovec. Park je pravidelně udržován a nachází se v něm i dětské hřiště, toalety a občerstvení. Během letních prázdnin je otevřený i zámek, ve kterém dnes sídlí Vlastivědné muzeum.


Nejčastější otázky o atrakci Zámecký park Hlohovec

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3