Turistický region
Západné Slovensko, Dolné Považie, Trnavský kraj, Považie, Považský Inovec
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Zámecký park Hlohovec

Poloha
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Hlohovec, Hlohovec
Oblíbené

Hradní zámek is anglickým parkem ve městě Hlohovec prošel výraznými úpravami v letech 1769 - 1789, kdy ho spravoval Jan Nepomuk Erdődy. Nejrozsáhlejší úprava zámeckého parku však proběhla v letech 1790 - 1780, kdy v něm vznikl celou řadu menších architektur nesoucích se v duchu klasicismu a empíru, a mnohé chodníky byly vsazeny do prostředí již existujícího zalesněného svahu. Rodina Erdődy zveľaďovala a prebudovávala park iv následujících desetiletích. Velká rekonstrukce zámeckého parku se uskutečnila na přelomu 19. a 20. století, kdy přibyly v parku mezi filagóriou a skleníkem terasy, velkolepé fontány, či vzácné platany. Samotný zámek, který byl součástí parku, obklopovaly hospodářské budovy, stáje, budova správce s sklepními prostorami a empírové divadlo, ve kterém koncertoval i slavný skladatel Ludwig van Beethoven, a jízdárna.

V parku dnes najdeme lipovou alej a věk původních stromů v stromořadí se odhaduje na více než 150 let. Pravidelně se v parku vysazují záhony růží, které jsou lemovány živým plotem z zimostráz stálezelených. Zajímavý je velký počet původních vzácných platanů, které jsou v parku soustředěny na jednom místě, a z nichž ty nejstarší doshas věk až 200 let.

Zámecký park je přístupný široké veřejnosti nepřetržitě a v současnosti je centrem odpočinku a relaxu obyvatel města Hlohovec. Park je pravidelně udržován a nachází se v něm i dětské hřiště, toalety a občerstvení. Během letních prázdnin je otevřený i zámek, ve kterém dnes sídlí Vlastivědné muzeum.


Nejčastější otázky o atrakci Zámecký park Hlohovec

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3