Turistický region
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Zbojnícka chata

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Poprad, Vysoké Tatry
Oblíbené

Nadmořská výška: 1960 m.n.m.

Chata se nachází ve Velké Studené dolině ve Vysokých Tatrách. Velká Studená dolina patří mezi doliny s největším počtem ples (26) a je bohatá na tatranskou faunu i flóru. Původně loveckou chatu postavili v roce 1907, později, po menších úpravách byla zpřístupněna veřejnosti a dostala podobu turistické ubytovny. V letech 1984 až 1986 byla rekonstruována a po požáru v roce 1999 opět obnovena.

Celoročně otevřená chata má charakter turistické ubytovny. Kromě ubytování nabízí i možnost přípravy vlastních jídel v malé kuchyňce při noclehárně, kde je k dispozici plynový vařič, užitková voda a sušárna. Ubytovat se je možné bez stravy, se snídaní, večeří nebo polopenzí. V případě zájmu ze strany klientů připraví na chatě i svačinové balíčky. Zbojnická chata je celoročně zásobována nosiči.

Přístup k chatě je po modré turistické značce ze Starolesnianskej polany, na kterou se lze dostat například z Hrebienka po magistrále. Výstup od Starolesnianskej polany k chatě trvá dvě a půl hodiny. Trasa není příliš náročná, i když v polovině cesty je kousek zabezpečen řetězy, a potom následuje i trochu strmější stoupání, které se pro samotným výstupem k chatě opět zmírňuje. Při Zbojnické chatě končí i žlutá turistická značka vedoucí z Malé studené doliny přes Příčné sedlo.

Chata je turisty velmi vyhledání a je útočištěm milovníky horolezectví, skialpinismu a aktivní turistiky.


Nejčastější otázky o atrakci Zbojnícka chata

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3