Turistický region
Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Západné Tatry, Žiarska dolina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Žiarska chata

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Žiar
Oblíbené

Nadmořská výška: 1325 m.n.m.

Chata s celoročním provozem se nachází v Nízkých Tatrách v Žiarské doline.Je jedinou vysokohorskou chatou v Západních Tatrách z liptovské strany. Byla postavena v roce 1939 a v roce 2006 byla kompletně zrekonstruována a svým návštěvníkům poskytuje kompletní ubytovací a stravovací služby.

Žiarska dolina je turisty jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších na Slovensku a chata je výchozím bodem různých vysokohorských túr i cílem cyklistů či rodinných procházek. V zimě nabízí ideální podmínky pro běžecké lyžování, skialpinismus a před vstupem do doliny se nachází i známé lyžařské středisko Dolinky.

Přístup k chatě je možný po modře značeném turistickém chodníku ze Žiarské doliny a trasa trvá cca 1 hod. 30 min. K chatě vede i 6 km dlouhá asfaltová cesta, ale autem se tu nedostanete, výjimkou je horská služba a zásobování. Nedaleko chaty je i dětské hřiště, pietní místo obětem Západních Tater, stanovisko Horské služby a 15 min. cesty od chaty po zelené turistické značce je vidět Šarafiový vodopád.Nejčastější otázky o atrakci Žiarska chata

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3