Turistický region
Nízke Tatry, Jasná, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovská Mara, Chopok Sever, Chopok
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

ZOO Kontakt

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Liptovský Mikuláš
Oblíbené

Jedinečná zoologická zahrada v Liptovském Mikuláši, v blízkosti Aquaparku Tatralandia, přímo naproti Liptov Aréně. Návštěvníci zde mají možnost seznámit se se světem zvířat zcela zblízka a zažít přímý kontakt se zvířaty, které se narodily v lidské péči a bez člověka by v přírodě nebyly schopny přežít. V kontaktní ZOO je v současnosti více než 400 zvířat (115 druhů) a to od běžných druhů až po ty exotické. Počet zvířat a druhů v ZOO samozřejmě neustále roste.

Během návštěvy ZOO mohou návštěvníci vidět zblízka mláďata šelem medvěda, lva, tygra, pumy, Servais i rysa, expozici krotkých lišek (lišky obyčejné, ale i polární), zda klokani z Austrálie. ZOO nabízí také ukázky volného letu dravých ptáků, voliéru s krotkými papoušky, veverkami, sysla a sviště. Novinkou této ZOO je krásná motýlí zahrada a oáza květů. A nechybí ani opice, které lze krmit a poznat tak zblízka život makaků japonských, život Malpe, kočkodan či kosman.

Zvířata v ZOO je možné krmit a také se s nimi vyfotografovat. Děti mají možnost zajezdit si na konících nebo ponících a jsou pro ně připraveny i různé atrakce, jako například Tatrapolis, kovové miniaturky světových staveb, které mají výšku až 7 m, vláček, zrcadlový labyrint, adrenalinová jízda na vodní střele a mnoho jiného.

Celoročně otevřená ZOO (denně 9.00 - 18.00 hod., Poslední vstup v 17.00 hod.) Se nachází jen 5 minut cesty autem z centra Liptovského Mikuláše a zhruba 25 minut cesty autem z lyžařského střediska Jasná Nízké Tatry. Parkování pro osobní automobily i pro autobusy je možné přímo před vstupem do areálu. Ceník vstupů.Nejčastější otázky o atrakci ZOO Kontakt

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3