Turistický region
Východné Slovensko, Košice a okolie, Košický kraj, Abov, Slanské vrchy
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

ZOO košice

Poloha
Východné Slovensko, Košický kraj, Košice I, Košice - Kavečany
Oblíbené

Rozlohou největší zoologická zahrada na Slovensku a ve Střední Evropě v přírodním prostředí Černé Hory v Košicích, městské části Kavečany. Návštěvníkům je z celkového areálu, který má rozlohu 288 ha, zpřístupněných 75 ha az toho 5 ha patří DinoParku, ve kterém se nacházejí desítky druhohorních vládců naší planety v životních velikostech, unikátní 3D Kino zdarma, dětské atrakce, paleontologické hřiště, občerstvení v DinoGrile a mnoho dalšího.

V současnosti žije v ZOO více než 240 druhů zvířat v počtu přibližně tisíc kusů, nachází se zde i největší voliéra na Slovensku a největší areál medvěda hnědého v rámci ZOO střední Evropy. V roce 2002 se podařil pracovníkům zoologické zahrady jedinečný chovatelský úspěch, když se zde narodili medvědí paterčata, které byly zapsány do světové Guinnessovy knihy rekordů. Dva z nich zde žijí dodnes. ZOO chová poměrně i velkou kolekci plemen domácích zvířat, z nichž jsou nejcennější huculské koně, které byly v minulosti zařazeny do genofondu Slovenska. Každý den, v případě dobrého počasí, připravuje ZOO pro návštěvníky ve stanovených časech komentované krmení tučňáků jednopásich, tuleňů obyčejných, Malpe hnědých, surikata a víkendech medvědů hnědých.

V zoologické zahradě vybudovali v roce 2011 botanický naučná stezka, ke kterému postupně přibyl Ptačí, Včelařský a Geologický chodník. Součástí chodníku je i jediný areál kozorožce sibiřských na Slovensku a interaktivní prvky s geologicko-paleontologickou tématikou.

ZOO se nachází 10 km od centra města Košice, směr Podhradová - Kavečany. Je dostupná z Košic městskou hromadnou dopravou na konečnou zastávky ZOO (MHD č.29 zastávky: Železniční stanice - Mlynská bašta - OD Mír - ZOO). Parkování přímo před ZOO za poplatek. Otevírací hodiny a ceník.Nejčastější otázky o atrakci ZOO košice

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3