Lyžování na Oravě

orava

 

orava lyžováníV zimních měsících si Oravu nelze představit bez lyžařů. Po celém území Oravy je množství lyžařských vleků. Ti, jejichž více přitahuje běžecké lyžování, mohou využít kromě přírodních terénů i běžecké dráhy, přístupné veřejnosti, v Dolním Kubíně.

ORAVA SNOW - Oravská Lesná

Zimní středisko ORAVA SNOW leží v nejstudenější české údolí v Oravské Lesné a je jedno z nejrychleji se vyvine Slovenská lyžařských středisek. Zažijte skutečnou, čistě přírodní oravská krajinu s krásnými kruhovými výhledy ze dvou vrcholů hřebene, na které Vás vyvezou naše dopravní zařízení. Jízda na psích spřežení, saně tažené koníkem s cinkajícími rolničkou, fičiace nádhernou zasněženou dolinou, wellness program, bruslení na krytém stadionu a jiné atrakce zůstanou nezapomenutelným zážitkem pro celou Vaši rodinu.
Web stránka: http://www.oravasnow.sk/

SKI PARK - Kubínska hoľa

Jedním z nejvyhledávanějších lyžařských středisek na Slovensku je Kubínska hoľa která se nachází v blízkosti Dolního Kubína. Výborné lyžařské terény v nádherné přírodě Oravské Magury s překrásným výhledem na dolní i horní část Oravy, Nízké i Západní Tatry a protilehlé Chočské pohoří, Malou a Velkou Fatru jsou zárukou nezapomenutelného zážitku z lyžování. Ve středisku s nadmořskou výškou 720 ma 1396 m je k dispozici čtyřmístná sedačková lanovka a 8 lyžařských vleků s přepravní kapacitou 7000 pasažérů za hodinu. Celková délka upravovaných sjezdových tratí je 13 km. Ve středisku jsou k dispozici také upravovat běžecké tratě a jejich celková délka je 10km.
Web stránka: http://www.skikubinskahola.sk

Meander Skipark - Oravice

V překrásném prostředí Západních Tater v Oravicích si můžete do sytosti vychutnat jízdu na dokonale připravených lyžařských tratích a po skončení lyžování vejít do šaten, obléknout plavky a relaxovat v bazénech naplněných horkou termální vodou. Meander Skipark je vzdálený 15 km od hraničního přechodu Suchá Hora, 20 km od hraničního přechodu v pokojská, 30 km od Zakopaného, 60 km od hraničního přechodu v Korbielove a 110 km od Krakowa.
Web stránka: http://www.meanderskipark.com

Lyžařské středisko Zverovka - Spálená

Lyžařské středisko Zverovka - Spálená poskytuje optimální podmínky pro všechny kategorie lyžařů i snowboardistů. Kratší vleky (400 ma 850 m) jsou určeny pro začátečníky a děti, 1490 m dlouhá sedačková lanová dráha uspokojí i velmi náročné milovníky zimních sportů. Přístup motorovým vozidlem je přímo k lyžařskému středisku.
Web stránka: http://www.tatrawestsro.sk

Sport Centrum Lučivná - Párnica

Středisko se nachází v Zázrivé údolí nedaleko obce Párnica v nadmořské výšce 502 - 1170 m. Návštěvníci mohou využívat širokou nabídku služeb a sportovních aktivit během celého roku. Lyžařské svahy jsou vhodné pro začínající i náročné lyžaře.
Web stránka: http://sportcentrumlucivna.slovakiainn.sk/

Ski Centrum Nižná Uhliská

Lyžařský areál najdete v překrásné scenérii Skorušinských vrchů. Středisko se nachází v nadmořské výšce od 600 do 860 m. Jsou zde vhodné terény pro náročné lyžaře i začátečníky.
Web stránka: http://www.skinizna.sk/

Lyžařské centrum Zuberec / Milotín

Lyžařské středisko Milotín se nachází přímo v obci. Středisko je vhodné pro všechny kategorie lyžařů, zejména děti a začátečníci. V okolí se nachází nádherná příroda a velké množství ubytovacích kapacit různých typů. Velká výhoda pro ubytované hosty v Zuberci je přístup pěšky.
Web stránka: http://www.rohace.sk/

Lyžařské centrum Ski Vitanová

Lyžařské středisko je vzdáleno 10 km od hraničního přechodu Suchá Hora, 15 km od hraničního přechodu v pokojská, 25 km od Zakopaného, 40 km od města Nowy Targ a 110 km od města Krakow. V Ski Vitanová najdete vždy perfektně upravené lyžařské svahy, ochotný personál a přiměřené služby. Nové technické vybavení ve formě vleků a sedačkové lanovky zaručuje, že čas nebude ztrácet čekáním v řadě. Samozřejmostí je umělé zasněžování a úprava sjezdových tratí. Sjezdovky nabízejí tři stupně náročnosti aby si na své přišel každý lyžař. Bonusem je nádherná příroda Oravy a Západních Tater.
Web stránka: http://www.skivitanova.sk/