Socha Ježíše Krista v obci Klin

V obci Klin nedaleko vodní nádrže Oravská přehrada se nachází kopie slavné brazilské sochy Ježíše Krista v Rio de Janeiru. Monument se tyčí na kopci Grapa v nadmořské výšce 686 metrů. Výška sochy je devět a půl metru, rozpětí rukou mě sedm metrů a váží 23 tun.

Ruce sochy Krista Spasitele směřují na celou Oravu a mají ji ochraňovat. Ke Kristu se modlí Svatý otec Jan Pavel II., Jeho socha zde přibyla v roce 2009. Socha papeže má hmotnost asi 2,5 tuny. Autorem nápadu je podnikatel z obce Klín Jozef Sroka, který celý monument i financoval. Sochy vytesal místní lidový řezbář Peter Ganobjak. Práce na monumentu začaly v listopadu 2007. Nejprve byla vytvořena železná konstrukce, která byla zalita do betonu a vyvezena na kopec Grapa. Tam dvě části spojily, obložili yporem a výslednou podobu vytesal sekerou a motykou Peter Ganobjak.

Původně měla chodník z obce Klín k soše Krista lemovat Křížová cesta, ale po problémech s pozemky se tento záměr neuskutečnil. Čtrnáct zastavení Křížové cesty je seřazených vedle sebe na čelní stěně před sochou.

Pod sochami Krista a Jana Pavla II. je umístěna Kaple Božího milosrdenství.


Upravené okolí s pěknými schody, dlažbou, lavičkami, množstvím květů a keřů přímo vybízí na relax nejen těla ale i duše. Při okouzlujícím výhledu na okolí člověk zapomene na každodenní starosti.


GPS:
N + 49 ° 27 '12.07 "
E: + 19 ° 28' 59.44"