Arboretum Borová hora

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Zvolen, Zvolen

Účelové, vědecko-pedagogické, pracoviště Tehnickej Univerzity ve Zvolenu je chráněným areálem v obcích Sliač a Zvolen, cca 3 km od Zvolena, uvelebené v povodí řeky Hron. Za začátek vzniku Arboreta Borová hora se oficiálně považuje 30. březen 1965, kdy se začaly realizovat první výsadby. V současnosti má rozlohu 50 ha, v roce 1981 bylo prohlášeno za chráněný areál a návštěvníci v něm mají možnost obdivovat více než 1000 forem a kultivarů různých druhů dřevin, 900 různých sort růží a také kaktusy a sukulenty.

Arborétum Borová hora poskytuje široký prostor ve výuce zejména pro studenty lesnické fakulty, Fakulty vo, Dřevařské fakulty i posluchače České zemědělské univerzity v Nitře a Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici. V arboretu jsou během roku organizovány i pravidelné akce jakými jsou Týden rododendronů a Týden růží.

Arboretum je otevřeno pro veřejnost v měsících březen - říjen během pracovních dnů (pondělí - pátek), od 7:00 do 15:00 hod. Prodej pokojových rostlin je během celého roku, prodej dřevin od dubna do října v pracovních dnech. Informace o poplatcích a službách.Nejčastější otázky o atrakci Arboretum Borová hora

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3