Turistický region
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Banskobystrický kraj, Pohronie, Kremnické vrchy, Javorie
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Arboretum Borová hora

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Zvolen, Zvolen
Oblíbené

Účelové, vědecko-pedagogické, pracoviště Tehnickej Univerzity ve Zvolenu je chráněným areálem v obcích Sliač a Zvolen, cca 3 km od Zvolena, uvelebené v povodí řeky Hron. Za začátek vzniku Arboreta Borová hora se oficiálně považuje 30. březen 1965, kdy se začaly realizovat první výsadby. V současnosti má rozlohu 50 ha, v roce 1981 bylo prohlášeno za chráněný areál a návštěvníci v něm mají možnost obdivovat více než 1000 forem a kultivarů různých druhů dřevin, 900 různých sort růží a také kaktusy a sukulenty.

Arborétum Borová hora poskytuje široký prostor ve výuce zejména pro studenty lesnické fakulty, Fakulty vo, Dřevařské fakulty i posluchače České zemědělské univerzity v Nitře a Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici. V arboretu jsou během roku organizovány i pravidelné akce jakými jsou Týden rododendronů a Týden růží.

Arboretum je otevřeno pro veřejnost v měsících březen - říjen během pracovních dnů (pondělí - pátek), od 7:00 do 15:00 hod. Prodej pokojových rostlin je během celého roku, prodej dřevin od dubna do října v pracovních dnech. Informace o poplatcích a službách.Nejčastější otázky o atrakci Arboretum Borová hora

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3