Turistický region
Liptov, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy, Malinô Brdo
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Bike park Malinô Brdo

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Ružomberok, Ružomberok
Oblíbené

Nadmořská výška: 545 - 1 209 m n. m.

Středisko Malinô Brdo se nachází v krásném prostředí Velké Fatry asi 1 km od centra města Ružomberok v příjemném prostředí Hrabovská doliny. V zimě známé lyžařské středisko, během letní sezóny středisko, jehož okolí nabízí výborné možnosti pro turistiku a cykloturistiku.

Pro milovníky adrenalinu jsou zde k dispozici trasy pro horská terénní koloběžky, káry a pro vyznavače sjezdového cyklistiky Bike Park. Byl otevřen v roce 2009 a s celkovou délkou tras více než 10 km patří mědi nejlepší bikerské parky na Slovensku. K dispozici je 10 trailů pro sjezd na horských kolech odstupňovaných podle náročnosti od těch jednoduchých až po ty nejsložitější. Nejtěžší, downhillových sjezdovka, splňuje mezinárodní kritéria a s délkou 2 200 m překoná výškový rozdíl přibližně 400 m. Kromě tras pro sjezdové kole jsou součástí parku i úseky vhodné pro jízdu na horských terénních koloběžkách. V údolní stanici kabinkové lanovky se nachází půjčovna a prodejna značkových kol a vybavení, které je možné na start pohodlně dopravit 8-místní kabinkovou lanovkou.

V okolí střediska jsou samozřejmě i atraktivní horské cyklostezky vhodné pro MTB kola, dále dvě trasy pro speciální horské koloběžky a horské káry - asfaltová s délkou 5 km (bílá) pro začátečníky a děti, a Rookie Line (zelená) pro již zkušenější. Pro více info o provozní době a cenících viz TU.Nejčastější otázky o atrakci Bike park Malinô Brdo

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3