Turistický region
Nízke Tatry, v Tatrách, Stredné Slovensko, Horehronie, Chopok Juh, Banskobystrický kraj, Slovenské rudohorie, Veporské vrchy, Čertovica
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Chata Jarabatá u Čika

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Brezno, Jarabá
Oblíbené

Nadmořská výška: 870 m.n.m.

Chata je postavena na jižním svahu Nízkých Tater v horní části obce Jarabá. Menší chata s celoročním provozem i se stravováním nabízí mnoho možností na aktivní odpočinek. V letní sezóně je to turistika, cyklistika, splavování Hrona a Belé, tenis, golf, sběr lesních plodů a v zimním období lyžování, skialpinismus, běžkování, sáňkování a jiné. Nachází se jen 6 km od horského lyžařského střediska Čertovica, 6 km od Mýta pod Ďumbierom, 18 km od chaty je Chopok Jih a 10 km Tále. Na chatě je také možnost ubytování a to ve vytápěném podkroví ve vlastním spacáku nebo ve čtyřech pokojích. Sociální zařízení jsou v chatě dvě (společné).


Hned u chaty začínají dva turistické chodníky, které se napojují na hlavní hřeben Nízkých Tater a pěkná je i turistická trasa Kumštovou dolinou do Kumštovového sedla na lejstra, Čertovica a "starou cestou" na Jarabá. Po domluvě s Chatařem je možný i odvoz turistů, personál chaty rád a ochotně poradí ohledně túr a při větších skupinách je možné objednat si i horského průvodce nebo instruktora na splav.


Nejčastější otázky o atrakci Chata Jarabatá u Čika

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3