Turistický region
Západné Slovensko, Podunajsko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Podunajská nížina, Žitný ostrov, Trnavský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Danubiana Meulensteen Art Museum

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava V, Bratislava - Čunovo
Oblíbené

Jedno z nejromantičtějších muzeí moderního umění v městské části Čunovo, cca 15 km jižně od Bratislavy. Jeho zakladateli jsou holandský sběratel a podporovatel umění Gerard Meulensteen z Eindhovenu a slovenský galerista Vincent Polakovič z Popradu. Bylo otevřeno v roce 2000 a od svého otevření uskutečnilo desítky výstav nejprestižnějších osobností slovenské, evropské a světové výtvarné scény takových umělců jakými jsou např. Joan Miró, Sam Francis, Karel Appel, Magdalena Abakanowicz, Lucebert, Walasse Ting, Antoni Clavé, Martín Chirino, Markus Prácheňské, Ilona Kesserü Ilona, ​​Jozef Jankovič, Rudolf Sikora, Vladimír Kompánek, Miroslav Cipár, Vladimír Popovič atd.

Součástí muzea je i přilehlý sochařský park o rozloze 12 000 m2, ve kterém je možné vidět 60 děl několika osobností sochařské scény. Své sochy tu mají vystavené Nejvýznamnějšími osobností světové, evropské a slovenské výtvarné scény, např. El Lissitzky, Magdalena Abakanowicz, Jim Dine, Hans van de Bovenkamp, ​​Jozef Jankovič, Arman, J. C. Farhi, Vladimír Kompánek, Rudolf Uher apod. V roce 2014 byla otevřena dostavba muzea, v níž návštěvníci mohou vidět permanentní sbírku díl Slovenská a mezinárodních umělců.

Ve stylové kavárně s cukrárnou mohou návštěvníci zažít atmosféru, jakou vídat pouze v přímořských letoviscích. A právě na tomto místě, v Art Café má návštěvník možnost často setkat nejen vystavujících umělců, ale i další osobnosti společenského a kulturního života. A z Art shopu si zase návštěvníci mohou odnést vhodný suvenýr a dárek, který jim bude ještě dlouho připomínat návštěvu tohoto jedinečného místa.

Danubiana je spojením umění, přírody a architektury, je jakýmsi novým symbolem moderní Bratislavy. Od svého otevření se v Danubiane představilo skoro 50 výstav, které vidělo 120 000 domácích a zahraničních návštěvníků. V současnosti se připravuje další dostavba muzea o Pavilon současného umění, v jehož výstavních sálech by měly být v budoucnu představované díla mladých slovenských výtvarných umělců.Nejčastější otázky o atrakci Danubiana Meulensteen Art Museum

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3