Turistický region
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Dubnický kaštieľ

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Ilava, Dubnica nad Váhom
Oblíbené

Renesenčný zámeček v Dubnici nad Váhom patří k nejhodnotnějším historickým stavbám na Slovensku. Postaven byl v 40. letech 17. st. za účelem účelem obrany, čehož důkazem jsou i klíčové střílny.

Vystřídalo se v něm několik majitelů. V minulosti bylo rodovým sídlem Ilešháziovcov, Trenčianských a liptovských hlavních županů .. Zámek byl několikrát přestavěn. Původně byl opevněn čtyřhrannou věží, bylo v něm atrium a chráněný byl hradním příkopem a padací mostem, který zanikl koncem 18. st. Součástí zámku byla i rozsáhlá panská zahrada, která byla v letech 1723 - 1729 přetvořena na francouzský park s jezírkem, bludištěm, Grotto s vyhlídkovou věží a pýchou parku byla v roce 1733 vybudována módní oranžerie s odsouvací střechou. Grotta s vyhlídkovou věží patří ke skvostům Pováží a zároveň je jednou ze dvou dochovaných a zrekonstruovaných památek tohoto druhu na Slovensku. V 19. st. se park začal přetvářet na anglickou zahradu, která na rozdíl do francouzské pravidelnosti více připomínala přírodu.

Od roku 1942 je park i s zámečkem v Dubnici nad Váhom kulturní památkou. V současnosti má v kostele sídlo Dubnické muzeum, galerie a Městské informační centrum. Zámeček je otevřený celoročně, každý den (kromě pondělí) od 13:00. (V sobotu od 10.00 hod.) A vstupy mimo otevíracích hodin je možné dohodnout na tel. č .: 0948 117 063, nebo mic@dubnica.eu.Nejčastější otázky o atrakci Dubnický kaštieľ

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3