Turistický region
Nízke Tatry, Jasná, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chopok Sever, Chopok, Demänovská dolina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Kamenná chata pod Chopkom

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Brezno, Horná Lehota
Oblíbené

Nadmořská výška: 1985 m.n.m.

Třetí nejvýše položená vysokohorská chata na Slovensku situovaná přímo pod vrchem Chopok. Chatu, původně pojmenovanou Kamienka, postavili na hlavním hřebenu Nízkých Tater v letech 1949 - 1950 a sloužila jako útulna pro dělníky, kteří zde v poválečném období stavěly lanovky. V roce 1957, kdy už byl Chopok propojen sever - jih, se stala lákadlem pro turisty a lyžaře. Později byla opět Útulný pro vysokoškoláky, kteří v Nízkých Tatrách stavěly turistické chodníky a v osmdesátých letech 20 st. ji měli v provozu Interhotely a sloužila jako bufet.

Po roce 1996 se opět stává vysokohorskou chatou s celoročním provozem. V roce 2003 byla při ní vybudována dřevěná terasa a o 3 roky později se začala rozsáhlá rekonstrukce, během níž se vybudovalo podkroví. V současnosti nabízí ubytování ve společné noclehárně a stravování.

Chata má výbornou polohu nakolik se nachází v blízkosti vrcholové stanice lanovky. Je cílem vysokohorských túr a také výchozím bodem pro výstupy na Ďumbier, Chopok a Dereše. Ideální místo pro odpočinek a doplnění zásob vysokohorských turistů při zimních i letních přechodech hřebenem Nízkých Tater.Nejčastější otázky o atrakci Kamenná chata pod Chopkom

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3