Turistický region
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Lyžařské středisko Starý Smokovec

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Starý Smokovec
Oblíbené

Nadmořská výška: 1025 m - 1480 m

Lyžařské středisko charakteristické jednou z mála sáňkařských drah na Slovensku, ve Starém Smokovci, rozděleny do dvou areálů vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Areály Hrebienok a Jakubova louka jsou od sebe vzdáleny jen 600 m.

Lyžovat se dá buď z Hrebienka do Starého Smokovce, v nabídce je jedna lehká (modrá) sjezdovka s délkou 2350 m bez technického zasněžování a sáňkařská dráha s večerním osvětlením o délce 2500 m. Přepravu na Hrebienok zajišťuje pozemní lanovka s dĺýkou tratě 1937 m a kapacitou 1600 osob / hod. Oblíbenou atrakcí na Hrebienku je ledová bazilika - Tatranský ledový dóm, který zde vyrůstá každou zimu a nabízí fascinující pohledy na hru světel v ledových sochách pod průsvitnou kopulí kruhovitého místnosti. Tato majestátní ledová stavba, která nemá na Slovensku obdoby, rozhodně stojí za návštěvu.

Další variantou je lyžovažka přímo na Hrebienku na Jakubkova louce, zde jsou dva lyžařské vleky (délka 853 a 70 m) s lehkými (modrými) sjezdovkami. Tento miniareál je ideální na výuku lyžování pro děti a začátečníky a nenáročnou rodinnou lyžovačku za nízké ceny. Pro vyznavače běžeckého lyžování jsou v okolí střediska běžecké trasy.

Ve středisku jsou návštěvníkům k dispozici lyžařská škola, ski servis a půjčovna sportovního vybavení, ubytování, bufet pod Jákobovou loukou, bufet a restaurace v hotelu Sorea na Hrebienku ev. v Bilíkove chatě (další možnosti stravování přímo v Starém Smokovci) a placené parkoviště.

Starý Smokovec - mapaNejčastější otázky o atrakci Lyžařské středisko Starý Smokovec

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3