Turistický region
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

yžařské středisko Tatranská Lomnica

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Tatranská Lomnica
Oblíbené

Nadmořská výška: 2634 - 888 m.n.m.

Středisko ve Vysokých Tatrách s převýšením až 1308 m nabízí 12 sjezdovek s celkovou délkou až 12 km tak pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Pro začátečníky jsou nejlepší svahy (Start a Buková hora) blízko záchytného parkoviště, ve střední části střediska (část Borůvky a Skalnaté Pleso) se nacházejí sjezdovky pro mírně pokročilé lyžaře a pod Lomnickým štítem, v Lomnickém sedle v nadmořské výšce až 2190 mnm, pro nejnáročnější lyžaře.

Nejmodernější sedačkové a kabinové lanovky a rozšířené sjezdovky jsou zárukou skvělého zážitku na prvotřídní carvingové 6,5 km dlouhé se šířkou až do 60 m. Nová 15-místná gondola na trase Start - Skalnaté Pleso v splňuje požadavky nejmodernější technické úrovně. Překonává 597 m převýšení, počet kabin je 37, doba jízdy trvá 7 min. a přepravní kapacita je 2400 osob / h. V Audi ski aréně, slalomová trať s časomírou, je možné na vlastní kůži zažít pocit závodníka a změřit si čas jízdy. Moderní zasněžovací systém střediska zajišťuje, že sníh v tomto středisku rozhodně nechybí. Pro milovníky běžeckého lyžování jsou k dispozici i běžecké tratě. Podmínky pro běžkaře jsou však závislé na množství sněhu, nakolik umělé zasněžování je dostupné pouze na sjezdovkách.

V areálu střediska se nachází dětský fun park MAXIland, kde si nejmenší návštěvníci užijí kopec zábavy a animace s maskoty Dorou, vlkem Edym a medvědem Medym, zatancují a zasoutěží si dále lyžařská škola a školka, ski servis s půjčovnou lyží a snowboardů, úschovna, prodejna sportovních potřeb, lyžařská a snowboardová škola, bufety s rychlým občerstvením, restaurace. Parkování ve středisku je zdarma. Přímo na Lomnickém štítě je panoramatický chodník s terasou, kavárna a je možné zde dokonce strávit i noc ve 4-místním apartmánu.

Lyžařské středisko Tatranská Lomnica je nejvýše položeným lyžařským střediskem na Slovensku, nabízí největší převýšení a také nejdelší sjezdovku na Slovensku a pro lyžaře všeho druhu určitě nadstandardní podmínky. Pro více info viz domovskou stránku střediska. Prevozní doba lanovek a ceník.Nejčastější otázky o atrakci yžařské středisko Tatranská Lomnica

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3