Turistický region
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Myjavská pahorkatina, Malé Karpaty, Zelená voda, Považský Inovec
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Muzeum Čachtice - Draškovičovský kaštieľ

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Nové Mesto nad Váhom, Čachtice
Oblíbené

Muzeum v Čachticích je vysunutou expozicí Trenčínského muzea, která se věnuje dějinám Čachtic. Obec je známá svou "krvavou hraběnkou" Alžběta Báthoryová, která žila v tajemném Čachtickém hradě, ze kterého jsou dnes už jen romantické ruiny vypínající se na vršku nad obcí, ale i krásným neskororenesančným kaštielem, v němž je sídlo muzea. Ten dal postavit původem chorvatský šlechtic Mikuláš Draškovič v roce 1668. Na počátku 18. st. se staly novými majiteli zámku Forgáčovci a posledními rodina Čenakyová, která ho odkoupila v roce 1851 od Mikuláše Forgáče. Po roce 1989 se budova dostala do vlastnictví Trenčínského muzea a od roku 1960 je v části budovy na patře umístěno muzeum historie Čachtic a Tatrína.

Expozici muzea představuje kolekce historických zbraní, dobových dokumentů, oděvních součástek a šperků, soubor portrétů příslušníků místních šlechtických a zemanskych rodů, exponáty nalezené při archeologickém výzkumu objektů a při rekonstrukčních pracích. Lidovou čachtickou kulturu připomínají keramické nádoby a umělecké artefakty. Od roku 2008 se v kastieli nachází i expozice Alžběta Báthoryová - "Krutost ukrytá v krajce", jejíž dominantou je rekonstrukce oděvu Alžběty Báthoryové podle dobových zobrazení.

Muzeum je přístupné veřejnosti celoročně. Více info viz ZDE.


Nejčastější otázky o atrakci Muzeum Čachtice - Draškovičovský kaštieľ

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3