Turistický region
Nízke Tatry, v Tatrách, Stredné Slovensko, Horehronie, Chopok, Chopok Juh, Banskobystrický kraj, Slovenské rudohorie, Veporské vrchy, Čertovica
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Mýto Ski & Bike Mýto Pod Ďumbierom

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Brezno, Mýto pod Ďumbierom
Oblíbené

Mýto Ski & Bike v nadmořské výšce 598 - 898 m.n.m. se nachází na severních svazích předhůří Nízkých Tater, v Mýtě pod Ďumbierom, a poskytuje služby pro lyžaře, snowboardisty, bikery i turisty pro aktivní trávení volného času během celého roku (4000 m sjezdovek, 1 lanovka, 5 vleků, 6 cyklotratí, desítky turistických tras).

V zimní sezóně středisko svými parametry splňuje všechny předpoklady pro kvalitní lyžování nejen pro náročné, aktivní lyžaře, ale i méně zdatné a začátečníky. Sjezdovky orientované na severních svazích mají homologaci FIS pro závody a všechny jsou technicky zasněžované, nejdelší z nich, středně náročná Pravá, měří 1640 m (celkem je v nabídce více než 4000 m sjezdovek). K dispozici je sedačková lanovka (POMA UNIFIX s kapacitou 2000 osob/hod.), 5 vleků, půjčovna lyží, restaurace s terasou, Ski servis, lyžařská školka a samozřejmě také nádherný panoramatický výhled na Nízké Tatry a Slovenské rudohoří.

V létě funguje středisko jako Bike park. Pro nejmenší je připraven dětský bike park se 3 tratěmi, kde si mohou vyzkoušet jízdu na odrážedlech nebo kolech. Ty starší potěší Pump track a terénní koloběžky. Kopec zábavy si užije i celá rodina, a to jízdou na nafukovačce. Pro ty zkušenější jsou v bike parku připraveny 4 sjezdové tratě: Blue, Downhill, Freeride a Enduro (viz obrázek tratí). Ve středisku funguje půjčovna biků, terénních koloběžek a příslušenství, servis kol a umývárna biků a samozřejmostí i restaurace s terasou, která nabízí jídla tradiční slovenské kuchyně, alko i nealko nápoje a míchané drinky.

Středisko s vynikající dostupností při hlavním tahu z Banské Bystrice přes Podbrezovou směrem na Poprad činí z něj oblíbené lyžařské a bikerské centrum středního Slovenska. Velkokapacitní bezplatné parkoviště se nachází přímo u areálu. Pro více info, otevírací hodiny a ceník viz ZDE. viz TU.


Nejčastější otázky o atrakci Mýto Ski & Bike Mýto Pod Ďumbierom

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3