Turistický region
Orava, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Oravské Beskydy
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Orava snow - Ski Oravská Lesná

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Námestovo, Oravská Lesná
Oblíbené

Nadmořská výška: 960 m.n.m.

Jedno z nejrychleji se rozvíjejících lyžařských středisek na Slovensku. Je situováno v nejchladnější údolí v Oravské Lesné, na polsko-slovenském pomezí. Ve středisku je 6 z celkového počtu 7 sjezdovek vybavených moderním systémem technického zasněžování, což umožňuje středisku provoz i v případě nedostatku přírodního sněhu. Středisko prošlo výraznou modernizací a zkvalitněním služeb. Délka sjezdovek je 8,5 km, nejdelší sjezdovka má 1,5 km a k dispozici je 4-sedačkovou lanová dráha, 5 vleků s celkovou přepravní kapacitou 5650 osob za hodinu a 2 km běžeckých lyžařských tratí. V SNB parku si určitě přijdou na své i milovníci snowboardingu. Z doplňkových služeb a atrakcí jsou to půjčovna a servis lyží a snowboardů, ski shop, velkokapacitní restaurace u sedačkové lanovky, dětská školka a hřiště, lyžařská a snowboardová škola, jízda se psím spřežením, saně tažené koníkem s cinkajícími rolničkou, snowtubing, bruslení na krytém stadionu, návštěva hvězdárny, odpočinek na lehátkách na slunění a jiné atrakce. V obci Oravská Lesná se nacházejí ubytovací zařízení s wellness a rehabilitačními službami. Samozřejmostí poskytovaných služeb střediska jsou stravovací služby a bezplatné parkování přímo u dopravních zařízeních. Lyžařské středisko se svými vynikajícími sněhovými podmínkami a výbornými doplňkovými službami a nabízenými atrakcemi je jako stvořené pro rodinnou dovolenou a lyžovačku.

Ze severu je do střediska dostupné spojení ze tří stran. Hraniční přechod do Polska je v okruhu 20 - 30 km a do České republiky cca 40 km. Spojení ze Žiliny je možné na trase Kysuce-Orava přes nově vybudovanou cestu z Vychylovky, která ústí přímo do Oravské Lesné. Pro české lyžaře jsou k dispozici vlaky komerčních přepravců na trasách Praha-Žilina-Košice s možným přestupem v Ružomberku na autobus do Dolního Kubína a následným přestupem na směr Oravská Lesná. Parkoviště mají kapacitu 800 až míst.

Otevírací dobu a ceník vstupů naleznete ZDE. Středisko je vybaveno moderním turniketové a pokladním systémem, který je doplněn o možnost on-line prodeje přes e-shop.


Nejčastější otázky o atrakci Orava snow - Ski Oravská Lesná

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3