Turistický region
Orava, Malá Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy, Kubínska Hoľa, Oravská Magura
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Oravská galerie v Dolním Kubíně

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Dolný Kubín, Dolný Kubín
Oblíbené

Regionální galerie v Dolním Kubíně. Byla založena v roce 1965 a sídlí v župním domě ze 17. století, který slouží jako administrativní a výstavní centrum galerie. Prezentuje díla, které zastupují malba, užitné umění, grafika, plastika a jiné výtvarné disciplíny. V sbírkovém fondu má v osmi výtvarných disciplínách 8 658 kusů výtvarných děl a patří mezi nejvýznamnější galerie na Slovensku. Ve čtyřech výstavních místnostech jsou kromě krátkodobých výstav nainstalovány i stálé expozice - Staré umění 15. až 19. století, Ikony, Slovenské výtvarné umění 20. století, Štefan Sivan - řezbář z Oravy a Tradiční lidové umění - výběr. Od svého založení do konce roku 2019 oravská galerie připravila 635 výstav slovenského a zahraničního výtvarného umění, které vidělo spolu se stálými expozicemi 3 054 485 návštěvníků.

Kromě Dolního Kubína provozuje Oravská galerie další stálé expozice a to expozice tradičního lidového výtvarného umění na Slanickém ostrově umění na Oravské přehradě (Námestovo) a Galerii Marie Medvecké v Tvrdošíně.

Galerie je otevřena celoročně ve dnech úterý - neděle (v první neděli měsíce je vstup zdarma pro všechny návštěvníky). Jako jediná galerie na Slovensku provozuje vlastní loď "OG Slanica" na přepravu návštěvníky do expozic Tradičního lidového umění na Slanickém ostrově umění. Oravská galerie ceník.Nejčastější otázky o atrakci Oravská galerie v Dolním Kubíně

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3