Rozprávkovo-naučný rodinný park Obrovisko
Muránska planina
049 01 Muráň
Turistický region
Stredné Slovensko, Gemer, Banskobystrický kraj, Revúcka vrchovina, Slovenské rudohorie, Muránska planina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Pohádkově-naučný rodinný park Obrovisko na Muránské planině

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Revúca, Muráň
Oblíbené

Nový rodinný park Obrovisko u známého Sysloviska s pohádkově-naučnou stezkou, MiniZoo s drobnými zvířátky, velkým výběhem s alpaky a poníky a lavičkami s krásnými výhledy. Poznejte příběh obrů na Gemeru: odkud jsou, jak se sem dostali, co tu vůbec dělali, kde jsou dnes a jak souvisí s Muránským hradem? Objevte historii plnou zázraků na pohádkově-naučné stezce, Chodníku Obrov. V kontaktní MiniZoo bývají zajíci, minikozy a miniovce, které lze pohladit, nakrmit a zároveň se dozvědět něco nového. Součástí parku je i velká průchozí ohrada s alpaky a poníky, které lze krmit přímo z chodníku.

Pohádkově-naučnou stezkou se lze dostat na louku, kde kromě roztomilých zvířátek čekají na návštěvníky nádherné výhledy na hradní kopec Muránského hradu. Speciálně vyhrazené místo umožní detailněji se dozvědět o historii hradu Muráň a pozorovat jeho podobu v minulosti přes prosklenou tabuli, kde se dozvíte, jak vypadal v minulosti.

V areálu na louce se nachází také několik dřevěných laviček, odpadkových košů a bufet s občerstvením a suvenýry. Na parkovišti je zastávka Syslobusu (Zjistit více), pokladna a samozřejmě i toalety.

Vstupné do Rodinného parku OBROVISKO

  • Děti do 3 let ZDARMA
  • Osoby od 3 let 4 €
  • ZTP ZDARMA

Provozní doba areálu: 09:00 – 17:00 hod.

V blízkosti areálu je i známé Syslovovisko, louka plná milých a přátelských syslů. Obrovská kolonie syslů je největší na území České Republiky. Sysle, původně velmi plachá zvířátka, se zde vůbec neobávají přijít do bezprostřední blízkosti lidí a vzít si pamlsek přímo z jejich rukou. A některé se dají dokonce i pohladit. Se syslemi velmi dobře vycházejí i oslíci, kteří zde s nimi žijí, a také si rádi pochutnají na mrkvi.

Vstupné na Syslovovisko Muránská planina SE NEPLATÍ.

Nejčastější otázky o atrakci Pohádkově-naučný rodinný park Obrovisko na Muránské planině

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3