Turistický region
Stredné Slovensko, Gemer, Banskobystrický kraj, Revúcka vrchovina, Slovenské rudohorie, Muránska planina
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Sysloviště na Muránské planině

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Revúca, Muráň
Oblíbené

Sysloviště, louka plná milých a přátelských syslů, v samotném srdci Muránské planiny, pod Muránským hradem, nedaleko obce Muráň. Obrovská kolonie syslů je největší na území České Republiky. Sysle, původně velmi plachá zvířátka, se zde vůbec neobávají přijít do bezprostřední blízkosti lidí a vzít si pamlsek přímo z jejich rukou. A některé se dají dokonce i pohladit. Se syslemi velmi dobře vycházejí i oslíky, které zde s nimi žijí, a také si rádi pochutnají na mrkvi.

Sysle jsou aktivní zejména během slunečných dnů, od úsvitu do setmění, od jara na přelomu měsíců březen/duben až do podzimu na přelomu září/října. Z nor vylézají někdy i když je polooblačno i za jemného deště, ale lepší je na to nespoléhat a naplánovat si výlet ve slunečném počasí.

Na louce se nachází i informačně-naučná tabule o zvířatech a velká ohrada, která slouží zejména jako "ochranná zóna" pro syslíky a výběh pro oslíky. Návštěvníci mají zakázáno vstupovat do této ohrady, ale zvířátka mají lidi rady, a tak se procházejí vedle ohrad. Přímo na louce se nachází také několik dřevěných laviček, odpadkových košů a bufet s občerstvením a suvenýry. Na parkovišti je také zastávka Syslobusu (Zjistit více), pokladna a samozřejmě i toalety.

Krmení zvířat je povoleno výhradně krmivem zakoupeným v areálu parku, je správně vyváženo a neohrožuje jejich zdraví. Krmení vlastním přineseným krmivem je přísně zakázáno!

V areálu se nachází také Rodinný park plný pohádek, zvířat a krásných výhledů.

Vstupné na Syslovovisko Muránská planina SE NEPLATÍ.


Nejčastější otázky o atrakci Sysloviště na Muránské planině

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3