Turistický region
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Považský Inovec
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Poutní místo Skalka u Trenčína

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Trenčín, Skalka nad Váhom
Oblíbené

Poutní místo na území farnosti Skalka nad Váhom v Nitranské diecézi. Patří mezi nejstarší poutní místa na Slovensku a jeho dějiny sahají až do 11. st. a jsou úzce spojeny se životy sv. poustevníků Andreje-Svorada a Beňadik, kteří na tomto místě žili. Nacházejí se zde dvě stavby - Malá Skalka, Diecézní svatyně sv. Andreje-Svorada a Beňadik a Velká Skalka, pozůstatky benediktinského opatství z roku 1224, ve kterém se nachází i Beňadiková jeskyně.

Sv. Andrej-Svorad a Beňadik, kterých si na tomto poutním místě uctíváme, jsou hlavními patrony nitranské diecéze. Skalka se stala oblíbeným poutním a návštěvním místem nejen pro obyvatele Pováží, ale celého Slovenska, Moravy a Polska. Hlavní pouť se koná v sobotu a neděli po 17. červenci, kdy je svátek sv. Svorada a Beňadik. Pouti předchází mezinárodní setkání umělců Ora et Ars.

Klášter Velká Skalka (ruiny kláštera) je národní kulturní památkou a pro veřejnost je přístupný v měsících duben - říjen. Při návštěvě vám je k dispozici průvodcovská služba. Pro více info viz ZDE.Nejčastější otázky o atrakci Poutní místo Skalka u Trenčína

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3