Turistický region
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Spiš, Prešovský kraj, Spišská Magura
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Pumptrack Spišská Belá

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Kežmarok, Spišská Belá
Oblíbené

Bike park s pumptrackovou dráhou v Spišské Belé při Belianské rybníku. Autorem pumptracku, jakož i celého bike parku, je Roman Kaločai. Jde o první část bike parku, nakolik celý plánovaný bike park má byt podle zpracovaného projektu mnohem větší. a je součástí projektu "Belianské Tatry - Spolu a lépe". Celková délka projektovaná trasy je cca 695 m.

Na asfaltové pumptrackovej dráze jezdci na kole, bruslích, koloběžkách nebo skateboardech pomocí pohybů nahoru a dolů na dráze "pumpují" a tím namísto šlapání do pedálů pohánějí kola. Celková délka dráhy je cca 183 m. Na dráze se jezdí primárně v jednom směru, je zakázáno zastavovat a měnit směr během jízdy. Na opuštění dráhy slouží určené místo, tzv. startovací pahorek (vršek). Změna směru jízdy se realizuje také ze startovacího pahorku, ale pouze v době, kdy je dráha volná, a po dohodě s ostatními uživateli pumptracku.

Děti do 12 let mohou pumptrack využívat pouze v doprovodu zákonného zástupce nebo osoby starší 18 let. Všechny překážky na dráze jsou bez problémů jazditeľné jako pokročilými jezdci, tak i začátečníky.


Nejčastější otázky o atrakci Pumptrack Spišská Belá

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3