Turistický region
Orava, Malá Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy, Kubínska Hoľa, Oravská Magura
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Ski park Kubínska hoľa LÉTO

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Dolný Kubín, Dolný Kubín
Oblíbené

V zimě známé lyžařské středisko a v létě kopce Oravské Magury poznávají zejména turisté či cykloturisté a milovníci adrenalinu. Na vrchol Kubínské se lze vyvézt sedačkovými lanovkami a vychutnat si nádherné výhledy na okolní přírodu a pohoří až po vrcholy Západních Tater a při dobré viditelnosti dokonce i kopce Nízkých Tater. Na samotném vrcholu se nachází také známý a oblíbený Bufet Vrcholovka, ze kterého je panoramatický výhled na rozsáhlé Roháče, majestátní Velký Choč, Malou Fatru a Oravu. Pokud máte rádi procházky po lese a chcete se přitom dozvědět něco nového o přírodě z vrcholu Kubínské hole můžete sjet zpět k údolní stanici po nenáročném naučné stezce, kde se dozvíte něco o místní fauně, nebo io lavině, která zde spadla před 50 lety.

Přímo v areálu střediska je k dispozici několik cyklostezek pro všechny věkové kategorie, horské tříkolky, terénní koloběžky, lodičky i s rybolovem na umělé vodní nádrži, která se nachází uprostřed střediska. Dále jsou to Tarzania - lanový park s překážkami různých obtížností, Downhillová trať pro pokročilé a zkušené jezdce, paragliding, nejdelší a nejmodernější Zipline (jízda na ocelovém laně zavěšeném přes údolí) ve střední a východní Evropě s délkou 1234 m možný i v tandemu.

Občerstvit a posedět si je možné v jednom z bufetů - již zmíněný bufet Vrcholovka na samotném vrcholu Kubínské hole, bufet Base Camp Skalka uprostřed, na samém spodku Kubínské, nad nástupní stanicí dolní sedací lanovky leží Chalupa u Krameru s velkou prostornou terasou a Bufet Grill Kubínska hoľa nad nástupní stanicí horní sedačkové lanovky.

Při bufetu Base Camp Skalka, který je uprostřed střediska asi 200 m od vrcholové stanice dolní sedačkové lanovky, je v provozu každou středu od 21:00 hod. letní kino. Promítají se dokumentární a alternativní filmy. Kapacita je cca 100 míst a doporučujeme donést si deku.

Kubínska hoľa je v létě střediskem plným různých atrakcí a aktivit, kde se nudit rozhodně nebude nikdo.Ceník letních atrakcií.


Nejčastější otázky o atrakci Ski park Kubínska hoľa LÉTO

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3