Ski park Kubínska hoľa LÉTO

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Dolný Kubín, Dolný Kubín

V zimě známé lyžařské středisko a v létě kopce Oravské Magury poznávají zejména turisté či cykloturisté a milovníci adrenalinu. Na vrchol Kubínské se lze vyvézt sedačkovými lanovkami a vychutnat si nádherné výhledy na okolní přírodu a pohoří až po vrcholy Západních Tater a při dobré viditelnosti dokonce i kopce Nízkých Tater. Na samotném vrcholu se nachází také známý a oblíbený Bufet Vrcholovka, ze kterého je panoramatický výhled na rozsáhlé Roháče, majestátní Velký Choč, Malou Fatru a Oravu. Pokud máte rádi procházky po lese a chcete se přitom dozvědět něco nového o přírodě z vrcholu Kubínské hole můžete sjet zpět k údolní stanici po nenáročném naučné stezce, kde se dozvíte něco o místní fauně, nebo io lavině, která zde spadla před 50 lety.

Přímo v areálu střediska je k dispozici několik cyklostezek pro všechny věkové kategorie, horské tříkolky, terénní koloběžky, lodičky i s rybolovem na umělé vodní nádrži, která se nachází uprostřed střediska. Dále jsou to Tarzania - lanový park s překážkami různých obtížností, Downhillová trať pro pokročilé a zkušené jezdce, paragliding, nejdelší a nejmodernější Zipline (jízda na ocelovém laně zavěšeném přes údolí) ve střední a východní Evropě s délkou 1234 m možný i v tandemu.

Občerstvit a posedět si je možné v jednom z bufetů - již zmíněný bufet Vrcholovka na samotném vrcholu Kubínské hole, bufet Base Camp Skalka uprostřed, na samém spodku Kubínské, nad nástupní stanicí dolní sedací lanovky leží Chalupa u Krameru s velkou prostornou terasou a Bufet Grill Kubínska hoľa nad nástupní stanicí horní sedačkové lanovky.

Při bufetu Base Camp Skalka, který je uprostřed střediska asi 200 m od vrcholové stanice dolní sedačkové lanovky, je v provozu každou středu od 21:00 hod. letní kino. Promítají se dokumentární a alternativní filmy. Kapacita je cca 100 míst a doporučujeme donést si deku.

Kubínska hoľa je v létě střediskem plným různých atrakcí a aktivit, kde se nudit rozhodně nebude nikdo.Ceník letních atrakcií.


Nejčastější otázky o atrakci Ski park Kubínska hoľa LÉTO

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3