Turistický region
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Zamkovského chata

Poloha
Východné Slovensko, Prešovský kraj, Starý Smokovec
Oblíbené

Nadmořská výška: 1475 m.n.m.

Zamkovského chata se nachází v Malé Studené dolině ve Vysokých Tatrách. Postavil ji horský vůdce a horolezec Štefan Zamkovský v roce 1943 jako vlastní soukromý podnik a spravoval ji spolu se svou manželkou. Během 2. světové války poskytovala chata úkryt pronásledovaným politickým uprchlíkům, partyzánům a také židovských rodinám. Po "vítězném únoru" v roce 1948 chatu znárodnili a manželé Zamkovskí ji museli jako "kapitalisty" opustit. Později, v roce 1951 chatu přebral Slovakotour a přejmenoval na Chatu kpt. Nálepku a 1. května 1991 dočasně převzala správu nad Zamkovského chatou společnost Slovenské Karpaty.

V současnosti je chata, otevřená celoročně, nabízí ubytovací a stravovací služby. V objektu je 6 pokojů pro 25 osob se společnými sociálními zařízeními a v přízemí je kuchyň a jídelna, jejíž interiér je tvořen fotografiemi výstavby a provozu původní Zamkovského chaty.

Malá Studená dolina patří k nejnavštěvovanějším ve Vysokých Tatrách a Zamkovského chata bývá cílem nenáročných výletníků. Přístup k chatě je možný z Hrebienka po červené značce směr Skalnaté Pleso. Cesta trvá přibližně 1 hod. Po cestě k chatě okouzlí návštěvníky Obrovský vodopád a krásné výhledy do tatranské kotliny.Nejčastější otázky o atrakci Zamkovského chata

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3