Seznam termálních koupališť a aquaparků na Slovensku

Seznam termálních koupališť a aquaparků na Slovensku Peter Sorger 15. 05. 2024
Obsah článku:

  Přinášíme Vám seznam termálních koupališť a aquaparků na Slovensku. Po kliku na název termálního koupaliště se Vám zobrazí aktuální nabídka ubytování u vybraného koupaliště.

  Abecedný seznam termálních koupalisek na Slovensku

  Abecedný seznam aquaparku na Slovensku

  Napadlo Vás někdy, že by mohl být rozdíl mezi termálním koupalištěm a aquaparkem?

  Ve skutečnosti je tam velký rozdíl. Podstata termálního koupaliště spočívá v tom, že je napíchnuto na jeden z mnoha termálních pramenů s minerální vodou. Termální koupaliště má minerální vodu s různými léčivými účinky, která je zdraví blahodárná. Pokud hledáte možnosti jak se pobavit, pak spíše doporučujeme navštívit aquapark, kterých je na českém požehnaně a skutečně si je z čeho vybírat. Už z názvu je jasné, že jde v podstatě o „vodní svět“, kde máte opravdu mnoho možností pro zábavu. V každém aquaparku najdete různé tobogány, ať už pro méně nebo více odvážnější klienty. Kromě tobogánových a nakladačů drah se můžete pobavit v bazénech s umělými vlnami, odpočinout ve vířivce, případně si prohlédnout laserovou show a využít mnoho dalších atrakcí. Aquapark je ve zkratce množství vodních atrakcí pohromadě. V současnosti se již stále častěji setkáváme se zařízeními, kde najdeme pohromadě služby termálního koupaliště a aquaparku. Každý z nás má pochopitelně rád zábavu, odpočinek a relaxaci. Právě návštěva takového zařízení je nejvhodnější alternativou. A aby se Vám odpočívaly opravdu pohodlně, Domalenka Vám nabízí ubytování přímo nebo v bezprostřední blízkosti termálních koupališť a aquaparků.

  Slovensko je půvabná země také díky vydatnosti termálních pramenů. Množství a chemické složení minerálních vod jsou faktory, které řadí Slovensko mezi nejbohatší státy světa na termální prameny. V horách a okolních oblastech minerální voda vyvěrá přirozenou cestou. V nížinách se na zemský povrch dostává prostřednictvím hydrogeologických vrtů. Na českém jsou více preferovány studené, přeplyněné prameny než prameny s termální vodou nad 25°C. V současnosti je známo více než 1500 termálních pramenů různého chemického složení, kvality a teploty. Z celkového počtu termálních pramenů dosahuje nejvyšší stupeň minerální voda ve Velkém Mederu v okrese Dunajská Streda až 94°C. Základními složkami minerální vody jsou různé soli, stopové prvky a plyny. Proto každý termální pramen az něj vyvěrající minerální voda má rozličné blahodárné zdravotní účinky, čímž je vhodná k léčení různých nemocí.

  Mezi TOP termální koupaliště na Slovensku patří:

  Líbí se vám tento článek? Můžete ho sdílet s přáteli.

  Nejnovější blogy

  Spoznajte slovenské tekuté poklady

  Spoznajte slovenské tekuté poklady

  Margaréta Koklesová 09. 05. 2024 Slovensko je krajinou chutí. A to nielen v jedle. Svoje tradície, zvyky a jedinečnosti máme aj v nápojoch. Poďte s nami objaviť slovenské tekuté poklady. Nápoje našich predkov Základnou tekutinou...
  Leto na Slovensku

  Leto na Slovensku

  Margaréta Koklesová 01. 05. 2024 Vysoké Tatry Dlhé slnečné dni priam lákajú, aby ste leto na Slovensku strávili vonku. Na záhradách, pri jazerách, v horách aj v mestách. Pestrosť a možnosti našej krajiny najlepšie objavíte práve v tomto ročnom období. Čo všetko...