Turistický region
Liptov, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy, Malinô Brdo
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Aeroklub - Letiště Ružomberok - Lisková

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Ružomberok, Lisková
Oblíbené

Neveřejné vnitrostátní civilní letiště s nepravidelnou dopravou v blízkosti města Ružomberok, v obci Lisková. Jeho provozovatelem je Aeroklub Ružomberok. První základy sportovního létání v Ružomberku byly položeny v roce 1941 a výborné letové podmínky, snadná dostupnost z Ružomberka a okolních vesnic rozhodli, že v roce 1951 se začalo s výstavbou letiště Lisková - Ružomberok. Aeroklub má dva obory: motorový a bezmotorový. Úzce spolupracuje s Deltaklubom Ružomberok a s leteckými modeláři, kteří jsou jeho součástí. Členem aeroklubu se může stát každý po překročení hranice 15 let a zaplacení členského poplatku. Jednou ze základních činností aeroklubu je i výcvik nových pilotů větroňů - kvalifikaci SPL za poplatek. Výcvik sestává z teoretické a praktické části vykonávané na cvičném dvoumístném větroni L13A Blaník.

Aeroklub nabízí: Vyhlídkové lety s letadlem Cessna 172 spskyhawk. Letadlo je určeno pro pilota a tři cestující. Je na vás jakou trasu si vyberete, nebo si necháte poradit od zkušeného pilota. Let v oblacích je nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky výšek, jejichž nadchne pohled z ptačí perspektivy na Liptov, Roháče, Nízké nebo Vysoké Tatry. Tandemové seskoky se zkušeným instruktorem. V nabídce je i sólo seskok. Let letadlem trvá cca 20 min., Výskok je ve výšce 3000 m nad zemí, volný pád 35 sekund rychlostí okolo 200 km / h, klidný nebo adrenalinový let na padáku trvá 5 - 7 min., Po přistání obdrží každý certifikát o absolvování tandemového nebo sólo seskoku.

Pro popularizaci leteckého sportu Aeroklub organizuje každé dva roky letecké dny a to za spoluúčasti vojenského, civilního letectví a zahraničních pilotů.


Nejčastější otázky o atrakci Aeroklub - Letiště Ružomberok - Lisková

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3