Turistický region
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Malé Karpaty, Bratislavský kraj, Pezinská Baba
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

AGO observatoř Modra - Piesok

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Pezinok, Modra
Oblíbené

Astronomické a geofyzikální observatoř Univerzity Komenského je vědeckovýzkumným a vzdělávacím pracovištěm Katedry astronomie, fyziky Země a meteorologie Fakulta matematiky. Pracoviště se nachází přibližně 12 km od města Modra, v lokalitě Modra - Písek, v chánenej krajinné oblasti Malé Karpaty.

Pracoviště zajišťuje praktické i teoretické vedení studentů během jejich studia astronomie a astrofyziky a soustřeďuje se na výzkum meziplanetární hmoty a Slunce, na fotometrii asteroidů a komet, v rámci mezinárodní spolupráce se zabývá binárními asteroidy. Astrometrická měření pomáhají zpřesňovat dráhy nově objevených těles. Observatoř je profesionální pracoviště, ďalekoľady nejsou určeny pro běžné pozorování oblohy pouhým okem tak, jak je to možné na okresních či krajských hvězdárnách a proto nenabízí možnost pozorování noční oblohy.

Přístup na AGO pracoviště je možný pěšky po červené turistické značce od Zochova chaty po lyžařské sjezdovce směrem na Velkou Homoly, od Zochova chaty trvá trasa cca za 15 - 20 min.chôdze, nebo autem po zpevněné přístupové cestě, která však vede pozemky patřícími Lesom Modra sro, proto je nutné třeba povolení pro vstup dohodnout s AGO před příjezdem. Vstup do observatoře je možný pouze v neděli a je bezplatný. V případě, že si chcete objednat exkurzi pro organizovanou skupinu, kontaktujte AGO mailem nebo telefonicky.Nejčastější otázky o atrakci AGO observatoř Modra - Piesok

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3