Turistický region
Západné Slovensko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Malé Karpaty, Bratislavský kraj
Našli jste chybu nebo nám chcete doporučit novou atrakci

Bunker BS-8 Bratislava - Petržalka

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava V, Bratislava - Petržalka
Oblíbené

Pěchotní bunkr B-S-8 "Hřbitov" je největší a nejsilnější vyzbrojený těžký objekt v Bratislavě v Petržalce těsně u hranice s Rakouskem, v bezprostřední blízkosti vojenského hřbitova a dá se snadno lokalizovat podle skupiny topolů. Další "moderní" těžké objekty v bratislavské Petržalce byly vybudovány úspornější.

Byl postaven ještě pro druhou světovou válkou, v roce 1930 a tvořil záda obrany ve střední části bratislavského předmostí proti útoku nacistického Německa. Podobných objektů bylo postaveno na území Slovenska v období let 1936 - 1938 několik set, ale zachovalo se jen několik desítek a to v Bratislavě, Komárně, v údolí řeky Moravy a ojediněle při jižní hranici s Maďarskem. V současné době se o bunkr B-S-8 stará sdružení Zachraňme petržalské bunkry, které začalo s jeho čištěním a rekonstrukcí na jaře v roce 2009.

K bunkru se dá přijít pěšky, na kole nebo i autem z Kopčianska ulice. Otevírací hodiny pondělí - neděle od 14:00 do 18:00 hod.Nejčastější otázky o atrakci Bunker BS-8 Bratislava - Petržalka

Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou, skutečná délka cesty může být jiná.
které atrakce se nacházejí v blízkosti?
1
3